problema cu mail.app
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 22.09.06

am si eu o problema cu mail.app
am adresa pe mac.com si cand vreau sa trimit un mesaj imi da eroare si primesc mesajul asta:
“The connection to the server “smtp.mac.com” on port 25 timed out.
Select a different outgoing mail server from the list below or click Try Later to leave the message in your Outbox until it can be delivered.”

si jos am smtp.mac.com:boboc.lucian
si smtp.mac.com

Semnătură 

A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

si la preferences cand dau pe + add account la e-mail address imi intra adresa veche de gmail mereu,de unde pot sterge cookiurile astea????e enervant…

Semnătură 

A man should look for what is, and not for what he thinks should be.—Albert Einstein

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

mentionez ca am trecut de la clicknet la rds (cable link nu fiber link) de 2 zile si de 2 zile am problema asta,sa fie ceva de la rds?
dupa ce imi da eroarea si selectez connection doctor pe .mac se conecteaza dar pe smtp.mac.com:boboc.lucian si smtp.mac.com nu se conecteaza,am incercat si la advanced sa debifez ssl cum au cerut si degeaba…

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

am rezolvat smile
http://docs.info.apple.com/article.html?artnum=75124
trebuia schimbat portul 25 cu 587.
se poate inchide topicul,

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 17.08.07

Salut la toata lumea.

N-am mai deschis topic nou din cauza titlului.

Am si eu o problema cu mail.app 3.2. Daca vreau sa atasez un fisier .jpeg de 4 MB (sa zicem), indiferent ca-i activez optiunea “Always Send Windows-Friendly Attachments” sau nu, imi trimite un “preview” de 128 kB.
Aceeasi problema o am si daca folosesc Mail Attachments Iconizer.

Exista vreo solutie (in afara de Gugle, Thunderbird, “vezi ca s-a mai discutat”)?

Multumesc in avans.

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Buchenland
Macuser din: 06.09.05

Vezi în colțul din dreapta jos al ferestrei mesajului, ai un drop down “Image size”. Pune Actual Size.

Semnătură 

⌘-N

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 17.08.07

Saru’ mâna, boierule!

‹‹ o adresă cu bucluc      Probleme cu Yahoo ››