Se caută programator pentru Macuser.ro!
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: spatele laserului
Macuser din: 13.02.07

Angajăm programator care să refacă funcționalitatea și aspectul plăcut al forumului și ale celorlalte secțiuni ale Macuser.ro!

Cei interesați pot trimite o scurtă prezentare a portofoliului lor și datele de contact pentru a primi detalii asupra proiectului și pentru negocierea condițiilor.

Condiții obligatorii:
- să lucreze numai în Expression Engine (hackurile php nu rezista la updateurile de soft de forum)
- să planifice realizarea cerințelor, cu termene limită pe care să le respecte
- disponibilitate pentru colaborare minimală, dar de lungă durată (contra cost, evident)

Condiții de lucru și remunerație:
- furnizăm kiturile EE cu licență
- va avea numele/firma menționată în secțiunea Despre
- va putea adăuga la portofoliu munca depusă
- va fi remunerat modest, dar după negocieri directe.
- task oriented project pentru prima parte, colaborare lunară cu suport pentru update-uri EE și fix-uri pentru partea secundă.
- nu este necesară rezidența în București

Dacă cunoașteți pe cineva care ar putea fi interesat, vă rugăm să-i transmiteți să ne contacteze pe email la admin punct macuser la gmail.
De asemenea, nu ezitați să repostați mesajul pe alte forumuri sau în altă parte unde am putea găsi pe cineva interesat.

Administratorii Macuser.ro.

[ Modificat: 13 Februarie 2011 05:37 PM de Administrator ]

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.10.05

Intr-o ora este “Poisson d’Avril”, adica 1 aprilie!!!
Oare Admin s-a mutat la Moscova si 1 aprilie vine mai devreme?

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
Din: 
Macuser din: 21.05.06

Nu știu dacă e sau nu păcălelă de 1 aprilie, dar… nu vede nimeni că forumul nu are o siglă care să includă un înscris mare și lat “MacUser.ro”?
Pe bune, doar sigla asta actuală fără un “MacUser.ro” mare lângă ea, care să indice clar pe forumu’ cui te afli, nu e ok—arată a treabă provizorie, neterminată.

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.10.05

Sigla din stanga e doar pentru “initiati”. Prietenii stiu de ce!
Lasand gluma, poate ar trebui sa apara mai vizibil ceva legat de forumul macuser-ilor din RO;
Si de ce nu, un logo
“Vrei un mar? Ia-ti un Mac!”

... Stiti voi cine oferea mere… Nu sarpele Evei, evident!

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Azi am pierdut definitiv (e sanatos doar ca nu vrea sa mai lucreze pentru noi) al treilea programator angajat. Ar fi fost frumos sa fie o gluma, dar vedeti si voi cum arata situl. Chiar avem nevoie de ajutor.

Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti - Baba Novac
Macuser din: 10.05.06

mai sincer, m-as baga eu (free wink ) dar la cum stau cu timpul…. extrem de grea decizie!

Semnătură 

cool smirk  Generally a smart-ass!

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 26.01.06

nici ceilalti nu aveau timp, deasta s-a ajuns aici. eu m-am oferit cu o galerie foto noua, dar tot din cauza timpului nu s-a implementat, nu s-a luat nici decizia de fapt.

Semnătură 

Mcintoshing…

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 19.10.05

Pana la fineturi ca galeria foto, trebuie sapat la baza sitului.

Vrem pe cineva care sa stie EE, sa faca treaba bine si la timp.

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 28.02.06

ce aveti nevoie concret? mie php-ul imi provoaca greturi (la orice ora, nu numai matinale)
daca sunt modificari pe ici, pe colo si/sau optimizari m-am oferit deja la sergiu cu baza de date.
jeffe a dat hosting ca sa ii mearga lui repede ( smile ), eu m-as baga sa facem masinaria sa mearga bine din acelasi motiv. pierd prea mult timp cu click-urile pe aici smile

Semnătură 

0% MacBook Pro 17” Unibody 2.66Ghz, 4GB RAM, SSD 256GB Corsair P256
60% Macbook Unibody 2.4GHz
60% iPad 32GB
0% iPhone 3GS 32GB
0% iMac Aluminium 2.4 GHz, 4GB RAM, 150GB WD VelociRaptor
50% iPod Touch 1st gen, 8GB

[ Ignoră ]   [ # 9 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: spatele laserului
Macuser din: 13.02.07

Angajăm programator care să refacă funcționalitatea și aspectul plăcut al forumului și ale celorlalte secțiuni ale Macuser.ro!

Cei interesați pot trimite o scurtă prezentare a portofoliului lor și datele de contact pentru a primi detalii asupra proiectului și pentru negocierea condițiilor.

Condiții obligatorii:
- să lucreze numai în Expression Engine (hackurile php nu rezista la updateurile de soft de forum)
- să planifice realizarea cerințelor, cu termene limită pe care să le respecte
- disponibilitate pentru colaborare minimală, dar de lungă durată (contra cost, evident)

Condiții de lucru și remunerație:
- furnizăm kiturile EE cu licență
- va avea numele/firma menționată în secțiunea Despre
- va putea adăuga la portofoliu munca depusă
- va fi remunerat modest, dar după negocieri directe.
- task oriented project pentru prima parte, colaborare lunară cu suport pentru update-uri EE și fix-uri pentru partea secundă.
- nu este necesară rezidența în București

Dacă cunoașteți pe cineva care ar putea fi interesat, vă rugăm să-i transmiteți să ne contacteze pe email la admin punct macuser la gmail.
De asemenea, nu ezitați să repostați mesajul pe alte forumuri sau în altă parte unde am putea găsi pe cineva interesat.

Administratorii Macuser.ro.