cand am incercat sa il deschid din mail mi-a aparut urmatoarea eroare: Database Error: Unable to connect to your database. Your database appears to be turned off or the database connection settings in your config file are not correct. Please contact your hosting provider if the problem persists.
Si la mine face la fel, In Safari si in Firefox. Cateodata nu apare mesajul cu database, dar home pege-ul este complet ininteligibil. Am resetat si cache-ul, dar degeaba.
E o problema cu baza SQL care se repara cu un procedeu dificil pe care Administratorul expert Linux/baze de date il va efectua in maxim 15 minute, dupa cum mi-a confirmat la telefon.
Database Error: Unable to connect to your database. Your database appears to be turned off or the database connection settings in your config file are not correct. Please contact your hosting provider if the problem persists.
Database Error: Unable to connect to your database. Your database appears to be turned off or the database connection settings in your config file are not correct. Please contact your hosting provider if the problem persists.
Făcut reclamație și pentru asta.
Sergiu,
Mai da-le o reclamatie! Acelasi mesaj azi la 20,34.
E problema de hosting (sever)? Daca da, pot sa recomand cu incredere un super hosting, facut in State, prin firma romaneasca din Cluj. In vreo 6 luni, ama vut o singura data cca 10 minute cand nu a functionat. Drept ca nu avem MYSQL pe server. Cam cat e volumul de hostuit si traficul lunar?
Ca exemplu, cu 4,99 EUR/luna, avem 1,5GM hosting si 60GB trafic lunar inclus. Pachetul include si 5 MYSQL.
Deocamdata suntem achitati pe inca un an si in afara de problema asta n-am mai avut alte probleme persistente. Dar Sergiu e master la astea, eu doar dau din cap cand e nevoie.
Scuze că insist dar la mine mesajele astea sînt din ce în ce mai dese. La (aproape) fiecare nouă pagină. Bașca nu-mi încarcă nici unele imagini.
He he he. Nici pe astea pe care l-am pus acuma nu le văd. Voi le?
Da, și la men tot mai mult apar acele mesaje, Acum aplic o nouă lege, RELAOD.
Am impresia că tot mai mult se încercă dărâmarea acestui forum, și nu înțeleg de ce.
Aș dori, dacă se poate, să ne spună Administratori, dacă știu de ce se dau pe brează unii la eliminarea acestui forum?
Adică la Heker-rirea lui, care ar fi câștigul dacă acel Haker ar reuși să dărâme Forumul? Pentru ce scop?
toma - 15 Aprilie 2008 04:31 AM
He he he. Nici pe astea pe care l-am pus acuma nu le văd. Voi le?
Eu le-am văzut, deși apar cu semnul întrebări pentru public.
im incercat sa deschid azi din mail. dupa o lung timpo in care incerca sa incerce am primit mesajul din atasament. din browser se deschide. numai din mail nu prea vrea.
edit:
psergiu: se poate discuta cu supportul de la hostrocket.com in legatura cu problema. adevarul este ca si pagina lor se incarca destul de greu.