MacBlog / iBlog
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

M-am gandit sa infiintez topicul asta ca un blog MAC pentru orice vrea sa puna pe forum crampee din viata lui, dar numai bucati ce au legatura cu Apple. Poate intamplari hazlii, poate frustrari, oricum evenimente personale, trecute prin filtrul propriu.

Daca e nerelevant, il rog pe Tudor sa-l mute sau sa-l stearga. Doar sa nu se transforme in topic de polemici si replici taioase.
Share more, live better.

Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Administrator

O sa incep eu cu magazinul din poza atasata:
22 oct 12:05 CET
“Apple Center… , Apple Center… , Apple Center… imi sare inima de un cot. Mi-am facut temele pe site, stiu totul despre preturi despre TTC si HT si despre recuperarea TVAului la vama… ipod G5 scrie pe mine si un ibook de 12”. M-am imprumutat, am scos toti banii din banca, am luat slariul in avans, dar merita. Apple Center… Apple Center… Apple Center…
Dar dezamagire, nici un vanzator nu stie engleza, noroc de prieteni si de 2 maini abile, raspuns prompt: nu exista Ipod G5 in vanzare desi e pe site iar stocurile de ibookuri de 12” sunt epuizate de ceva vreme in tot orasul… Si io care ma plangeam de romania si de noumax ca aduc ipodul abia in noiembrie. Oricum, refac calculele pentru G4 si vad ca preturile sunt identice pt 60Gb G4 in Virgin store si noumax (inclusiv TVA). Avantaj garantie acasa”

Imagini atașate
DSCF3144.jpg
 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Administrator

23 oct 10:10 CET
“Conferinta la nivel inalt. Numai lume buna, organizatii uriase.
Prezentare PPT. Apare mesaj ca Windozele s-a updata automat si ca ce alegi sa-l restartezi sau nu (dar butonul nu e gri si nu poate fi selectat), evident in mijlocul prezentarii se allege sa se ignore mesajul. Prezentatoarea se scuza si spune ca e “all this wireless networks…” Prezentarea curge si apoi la 3-4 minute SZHAZAMMM… calculatorul se restarteaza automat. Timp de 3 min toti asista uimiti cum calculatorul rebooteaza. Se ofera explicatii firave din sala, zambete cunoscatoare, blabla… Io, in ultimul rand, deschid capacul de la PB , calc se trezeste in 2 sec si ash vrea sa tip “Get a Machintosh!”, dar nu pot si atunci scriu blogul asta.”

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Administrator

24 oct 4pm.
“O fi oare vreun semn ca posta nationala a ales imacuri pentru serviciul de felicitari online (si pe mobil) ?
O fi oare un semn de snobism ca tot imacuri si cinema display-uri vezi in toate anticariatele?”

Imagini atașate
DSCF3341copy.jpg
DSCF3355copy.jpg
 Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Administrator

25 octombrie 8:52 CET
“4/5 din castile pe care le vad in urechi atat in metro cat si pe strada sunt albe. Mai tarziu am vazut ca nu toate sunt Apple. Cand vat castile de la ipod incep sa zambesc cu gura pana la urechi. Imi pun si eu castile… incepe si el sa zambeasca…

Le-am numarat din nou, mai mult de juma sunt de ipod.”

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: ~/
Macuser din: 19.10.05

Eu am o intamplare neplacuta care mi-a lasat un gust acru cu un Apple Center din asta.
Este vb. despre Mac Gallery din Bucuresti. In afara de faptul ca ma puneau pe hold 2 saptamani pentru un Mac mini, vanzatorii erau foarte recalcitranti si gretosi.

Cand mi-am cumparat tastatura… mi-au dat-o doar in tipla sigilata. Fara cutie… fara sacosa.. fara nimic. Si a mai costat si o caruta de bani… pentru o tastatura.

Oare in afara tot asa o fi ? NU. Am inteles ca stau aia cu tine si o ora pana te dumiresti cu ce se mananca macurile.

Semnătură 

I’m a graphic designer passioned by what I do. I also love photography and play keyboards and guitar in my virtual one man band smile)

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca

si eu am primit-o tot intr-o tipla de la iris. nu m-a deranjat si in plus, mie mi se para ca la banii astia ±100 ron nu este mult, merge foarte bine si are si 2 porturi usb pe care le folosesc. ce alta tastatura as vrea in banii astia?
ps: mac gallery si mie mi-au lasat un gust amar, nici macar nu m-au anuntat cand au venit miniurile, desi am si trimis mail ca vreau, am si vb la tel, nu s-au deranjat nici pt un mail sau telefon!

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 19.10.05

ba eu am avut experiente bune cu macgallery. bine, am asteptat ca berila pana mi-au venit jucariile, dar nu cred ca a fost vina lor. ba chiar, acum 2 ani jumate, cand mi-am luat PowerBookul, mi-au instalat o gramada de soft si m-au invatat de bine.

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRankRank
Administrator

26 oct 1:40 pm

Mac lovers everywhere… cheese

26 oct 6:30 CET

Ma uit la Cinema Display de 30”. WOW. E un monstru, cine poate sa-si intoarca gatul dupa asa ceva? Ruleaza un HD pe el si se vede… WOW

Nici aici nu au iBook si Ipod video…

Imagini atașate
DSCF3588copy.jpg
 Semnătură