7 din 7
7
Ce masina sa-mi iau?
  [ Ignoră ]   [ # 91 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 19.10.05

OK, sa va zic mai multe:
Are:
- 1,6 @ 110 cai, viteza maxima 198 km/h, atinge suta in 10,6 s
- consum urban = 8,6, extra-urban = 5,1 (oamenii reali zic ca la 80% urban si restul extern au consum de 9,1); rezervor de 50 l
- 1040 kg masa ei; 5 usi
- are o gramada de dotari, enumerez si eu pe cele mai de seama: servodirectie si servofrana, ABS, 2 airbaguri, geamuri electrice fata, proiectoare ceata, caroserie galvanizata, aer conditonat automat, computer (da’ nu e Mac…), bancheta spate rabatabila 1/3 si 2/3, scaun sofer si volan reglabil inaltime si adancime, inchidere centralizata, oglinzi electrice si incalzite, radio CD cu 6 boxe (se aude bine). Plus multe alte briz-briz-uri, dar care reprezinta detalii care fac placere.
Toate astea sunt dotare standard si costa 12.522 € (toate taxele).

Am adaugat vopsea metalizata (198 €) si jenti de 15” (260 €) - fara taxe. Cu totul inseamna 13.070 €, toate taxele.
La asta o sa mai adaug scut metalic (ca de, drumurile noastre toateeee…), vreo 160 €; asta se monteaza aici, dupa ce ajunge masina.
Bonusul de la ei (aranjat cu contributia majora a lui NOR, dar facilitat si de faptul ca platesc cu toti banii jos) va fi:
- covorase (pret = vreo 3 bulioane si ceva)
- alarma (vreo 6 bulioane)
- o luna mai devreme livrarea fata de normal.

De ce m-am aruncat si la jenti? Toata lumea spune ca la un motor asa de puternic si o masina relativ usoara anvelopele de 14” sunt subdimensionate. La 15” ar fi aderenta corecta. Plus, pretul e foarte avantajos: 300 si un pic euroi pentru 4 jenti cu anvelope inseamna cam 1/3 din pretul de la magazin.

Eu sunt tare multumit, mai ales cu bonusurile astea, dar si pentru faptul ca m-am hotarat si nu mai ma cheaunesc cu diferite alte variante. Oricum, ma hotarasem de mult pe Pejo.
Ceea ce va doresc si voua smile

edit: cam asta o sa fie culoarea.

Imagini atașate
IMG_4285.JPG

[ Ignoră ]   [ # 92 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucureşti, Sala Palatului
Macuser din: 30.10.05

S-o stapinesti sanatos. Cum s-ar zice, Pejeu’ e un fel de mac…

[ Ignoră ]   [ # 93 ]
RankRankRankRank
Administrator

Ei, merci, da’ inca nu s-a nascut; mama si tata ei sunt obositi acu’, se duc in vacanta si poate acolo sa conceapa un leut frumos si sanatos… smile

[ Ignoră ]   [ # 94 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucureşti, Sala Palatului
Macuser din: 30.10.05
altero - 13 Iulie 2006 08:14 AM

Ei, merci, da’ inca nu s-a nascut; mama si tata ei sunt obositi acu’, se duc in vacanta si poate acolo sa conceapa un leut frumos si sanatos… smile

Hi hi! smile

[ Ignoră ]   [ # 95 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Ai mar alb? Eu am 2 de dat.

Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

[ Ignoră ]   [ # 96 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Buchenland
Macuser din: 06.09.05

Mda… e tentant Pejo-ul Core Duo… O sa vad si eu ce o sa fac: fie un Pejo Core Duo, fie un Logan G5 Quad + MacBook Pro smile

Semnătură 

⌘-N

[ Ignoră ]   [ # 97 ]
RankRankRankRank
Administrator
huk - 13 Iulie 2006 06:21 PM

Ai mar alb? Eu am 2 de dat.

Am mere, cred ca tot vreo doua.
Adevarul e ca unul din motivele pentru care am ales griul asta si nu altul mai deschis, a fost sa se vada bine marul… Om nebun…  tongue rolleye

Tudor, fi om serios: Loganu’ e ca Windowsu’: iti faci treaba, dar… (adevarul e ca sunt ceva motive in favoarea unui Logan)

[ Ignoră ]   [ # 98 ]
RankRankRankRank
Administrator

Dupa mai multe de 3 luni juma, am luat azi masina. E super misto, am dus-o pana la Cernavoda, asa, de proba. Ma simt excelent in ea, e puternica, mica, spatioasa (chiar si pentru mine, care numai mic nu sunt…).
Are multe chestii super, pe care le zic daca va intereseaza, dar acum mi-e foame…

Am pus ceva poze pe site-ul meu (click pe semnatura), in sectiunea Photos.

[ Ignoră ]   [ # 99 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Buchenland
Macuser din: 06.09.05

Abia acum?!?!? De ce a durat aşa de mult? În iulie ziceai “o luna mai devreme livrarea fata de normal” - să înţeleg că le trebuie mai mult de 4 luni ca să aducă o maşină? Cu banii jos??

Semnătură 

⌘-N

[ Ignoră ]   [ # 100 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

mie mi-au adus-o in 6 sapt din fabrica, au avut cu altero ceva… raspberry

Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

[ Ignoră ]   [ # 101 ]
RankRankRankRank
Administrator

Pana mea, ce stiu eu. Cica in august nu lucreaza Franta (ceea ce asa e), de aia se intarzie comenzile. Probabil ca nu au avut pe nici un stoc ce am comandat eu si a trebuit facuta de noua.
Asta e. Oricum, acum o am.

[ Ignoră ]   [ # 102 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 15.10.05

Eu am asteptat 3 luni…

7 din 7
7

‹‹ Opera. O versiune impresionanta      plotere ››