deluxsoft - 26 Decembrie 2009 11:02 AM
Pff am conexiune acasa de la rds prin fiberlink fara modem direct in placa de retea, si mai vream sa stiu si cum configurez wireless pentru o zona unde este gratuit, ex la mine in centru orasului este gratuit interne wirless
Așa am bănuit și eu, dar ai o exprimare, nene… fiecare pricepe ce-i trece prin gînd.
1. La PPPoE faci setările conform bucății de hîrtie primite de la furnizor, eventual poți da tu net wireless, transformînd modulul intern wl în emițător-receptor pt alte calculatoare.
2. Dacă ai wl activ, conform pozei, te duci acolo și alegi rețeaua cu pricina. Acum sînt la țară și am una singură, dacă aș fi undeva cu multe disponibile, se afișează un cîrnat vertical cu toate disponibile. Lacătul înseamnă că e rețea parolată și trebuie să știi parola. Dacă nu are nici un lacăt, e rețea liberă și direct accesibilă, cum ai la hoteluri și la restaurante.