2 din 2
2
iOS powered small business? Citeste si da-ti cu parerea!
  [ Ignoră ]   [ # 16 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: /dev/null aka Oradea
Macuser din: 29.07.06

Dragos, habar n-am de ce inseamna businessul tau sau daca metoda voastra este cea mai buna. Probabil ca este cea mai buna pentru voi si asta e tot ce conteaza. Daca ai un site de prezentare al firmei, imi permit sa-iti recomand sa-i adaugi o anexa (o simpla pagina sau poate chiar un fel de blog) de tipul how we do what we do, sa rescrii si sa structurezi tot ce ai postat aici dar intr-o maniera client oriented. Eu as face chiar un site total separat, care sa trateze subiectul iOS in mediul business, powered by my company.
Thanks for sharing this infos with us.

Semnătură 

and I’m going down to South Park, gonna have myself a time. Friendly faces everywhere, humble folks without temptation. Going down to South Park, gonna leave my woes behind. Ample parking day or night, people spouting, “Howdy neighbor!” Heading on up to South Park, gonna see if I can’t unwind. So, come on down to South Park and meet some friends of mine!

[ Ignoră ]   [ # 17 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 18.04.08

Promit ca o sa fac ceva de genul asta, insa nu cred ca in urmatoare 2-3 saptamani. My life is hell…

Semnătură 

MacBook Pro 17 “Santa Rosa” /6 GB RAM/500GB Momentus XT/GeForce 8600M GT (Lion)
iPhone 4 32Gb neverlocked | iPad 64+4G stock (iOS 5)

Mini Core Duo 1.83 / 2 GB RAM / 320 GB HDD (Snow)
Lampa iMac G4 17” 1.25 (Leo) + stand iGo
Powermac G4 | 1 Quicksilver + 2 Sawtooth (Tiger) | 2 x Apple Studio Display 15
Powerbook G4 12” Al, 1.5 GHz, 1.25 GB RAM (Leo)
iBook Clamshell Tangerine (9.2.2 + Panther) | Performa 5200 CD (8.1)

[ Ignoră ]   [ # 18 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 18.04.08

Din categoria “lucruri simple, greu de facut pe tableta”, am mai inregistrat azi un succes modest.

Ziceam ca suna contabila si iti cere sa-i trimiti extrasele de cont pe ultimele 2 saptamani, de pe un cont de proiect, urgent, tu fiind pe drumuri. Ai la tine doar iPad-ul! (ziceam ca, de dragul exemplului. Eu, fiind dement, aveam in portbagaj si MBP-ul, ca “nu se stie”. Dar, fiind si lenes, eram hotarat sa nu-l deschid). Asa ca poti face urmatoarele:
- te conectezi in Safari la modulu de online banking (BT24 de la Transilvania)
- cauti extrasele respective. Le gasesti. Daca dai tap pe fiecare, ti se deschide un PDF in tab nou. Sunt vreo 10 bucati insa, fiind incomod sa le transmiti in mailuri separate. Plus ca nu o sa mai inteleaga nimic contabila.
- dai la fiecare “Open in…” -> Goodreader
- te duci in Goodreader, dai “Manage files”, le selectezi pe toate si alegi “Zip”
- redenumesti arhiva in ceva prietenos, de genul “Extrase proiect” si o trimiti pe mail.

Tadaaaa!

Semnătură 

MacBook Pro 17 “Santa Rosa” /6 GB RAM/500GB Momentus XT/GeForce 8600M GT (Lion)
iPhone 4 32Gb neverlocked | iPad 64+4G stock (iOS 5)

Mini Core Duo 1.83 / 2 GB RAM / 320 GB HDD (Snow)
Lampa iMac G4 17” 1.25 (Leo) + stand iGo
Powermac G4 | 1 Quicksilver + 2 Sawtooth (Tiger) | 2 x Apple Studio Display 15
Powerbook G4 12” Al, 1.5 GHz, 1.25 GB RAM (Leo)
iBook Clamshell Tangerine (9.2.2 + Panther) | Performa 5200 CD (8.1)

[ Ignoră ]   [ # 19 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 13.10.05

Ma tot gandeam la ce ai scris si in utlima vreme in perioada asta nebuneasca cand totul este monitorizat si spionat cum sunteti voi linistiti avand toate informatiile in cloud, fie ca este el de la Apple sau Google?
Este adevarat ca depinde foarte mult de domeniu de activitate in care esti dar oricum eu nu as fi foarte linistit avand toate de exemplu informatiile mele contabile intr-un cloud public, ca sa nu mai vorbesc de informatiile confidentiale ale clientiilor cu care lucram.

[ Ignoră ]   [ # 20 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca
Macuser din: 20.06.08

Oricum cineva daca-și pune minte să afle ceva despre tine, despre mine, sau despre oricine tot o va face!
Așa că ce rost are să te tot gândești?

Iar nu cred ca avem, noi de pe aici, date așa de confidențiale încât să ne creeze nu-ș ce probleme…

Semnătură 

“Cel cel mai sigur semn că există viață inteligentă în Univers este că niciodată nu au încercat să ne contacteze” - Bill Watterson.

Ladă cu multe mere….

2 din 2
2

‹‹ Jailbreak iPone 4S IOS 5.1      iOS 5.1.1 ››