Driving games for mac
  [ Ignoră ]
Avatar
RankRank
Jr. Member
Din: Barlad
Macuser din: 12.04.12

Deschid acest thread din dorinta de a afla ce jocuri mai exista pentru macintosh cu masini. Eu sunt un mare fan al orice tine de condus. Ce am incercat si pot spune ca is ok sunt: Dirt2, Euro truck simulator. Urmeaza sa fac rost de flatout 2 pentru ca vad ca a aparut in appstore pentru mac. Daca mai cunoasteti si alte titluri care sa fie macar cu grafica decenta si sa mearga pe laptopuri cu intel va rog sa postati!

 Semnătură 

Macbook pro 15.4"late 2011 2.2gz i7quad core.
Apple iPhone 4 16gb neverlocked, iphone 5s silver 16gb neverlocked, ipad air 32gb 3g+wifi
iPod classic 120gb

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 26.03.10

astept, si poate am sa tot astept si-atat, Live for Speed pentru Mac!

 Semnătură 

 iPhone 5 16GB black, iOS 7 beta 5
 MacBook Pro 15” Unibody, Late 2011 2,4 Ghz Intel Core i7, 8GB RAM, 128GB SSD, Radeon 6770 1GB, HiRes Display, OS X 10.8.3
 Thunderbolt Display

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Sibiu
Macuser din: 12.12.09

driver - san francisco

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 3 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Oradea
Macuser din: 01.01.09

Need for Speed:
-Carbon (Port Oficial)
-Underground 1 & 2 (Cider Port)
-Most Wanted (Cider Port)
-Undercover (Cider Port)
Dirt 2 (Port Oficial)
Ford Racing (Cider Port)
Carmageddon (Nu mai tin minte)
Colin McRae Rally (Port Oficial)
Asphalt 6 (Port Oficial)
Bus Driver (Nu mai tin minte)
FlatOut 2 (Port Oficial)

*Port oficial - jocul este nativ pe OS X, de la producator.
*Cider Port - jocul este portat de pe Windows de un amator care nu are legatura cu producatorul. Jocurile Cider nu se misca asa bine ca cele portate oficial.

Cam astea le-am avut eu pe Mac de cand sunt utilizator, 2008 mai exact.

 Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPhone Plus.  Watch 38MM Stainless Steel.  AirPods
iPod Nano.  TV 4K. AirPort Extreme.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 4 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Oradea
Macuser din: 01.01.09

Ah, am uitat Need for Speed Porsche (Cider Port) !

 Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPhone Plus.  Watch 38MM Stainless Steel.  AirPods
iPod Nano.  TV 4K. AirPort Extreme.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 5 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 17.12.14

Salutare!


Sunt nou in lumea jocurilor mai ales cele instalate pe sistemul Mac OS, am incercat mai multe variante neoficiale de descarcare a unui joc- Need For Speed insă nu am găsit nici una care sa fie folositoare.

Vă rog să mă ajutați cu privire la aceastâ situație! Am văzut că unii “Hamilton” are un “arsenal” frumos de NFS jucate până acum. wink

Vă mulțumesc!


O zi buna! smile

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 6 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Sper ca nu intrebi pe acest forum cum sa obtii si sa instalezi jocuri piratate!!
Si ca ai citit regulamentul.

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 7 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 17.12.14

Salut.


Nicidecum. Imi cer scuze pentru confuzie si totodata pentru faptul ca nu am fost destul de explicit. Astazi am gasit ca si alternativa Origin insa nu stiu cat de recomandata si fiabila este aceasta. Referitor la acest aspect este mai indicata instalarea cu cd sau alternative din acestea online sau cumpararea jocului virtual gen App Store. Ca si specificatii sunt acestea:

2,3 GHz Intel Core i7

8 GB 1600 MHz DDR3

NVIDIA GeForce GT 650M 512 MB

Nu prea sunt pasionat de jocuri insa NFS este unul pentru care doresc sa fac acest pas!

Multumesc!

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 8 ]
Avatar
RankRankRank
Moderator
Din: Oltenita, Calarasi
Macuser din: 14.11.06

Daca ai jocul in original sub bootcamp luat de pe un magazin online, poti sa vezi ce zice in masina virtuala. Parallels chiar are optiunea de a crea o masina virtuala pentru gaming. Nu stiu cat de eficienta este, dar e acolo. Daca vrei sa mearga direct sub OSX, poti sa citesti pe net cum se porteaza o aplicatie cu ajutorul lui Wine, Crossover sau Cider. Nu este extrem de complicat dar depinde de la caz la caz. Mai greu este sa optimizezi aplicatia respectiva sa se comporte cum trebuie. Nu duci lipsa de resurse, dar e ceva munca. Eu ce am portat pentru mine pana acum, imi scot in medie cam cu 10 FPS in minus fata de variantele originale, dar nu e bai ca la o cifra de peste 50 de cadre pe secunda nu ma impacientez.

 Semnătură 

27” iMac 3,1GHz Intel Core i5
MacPRO OctaCore 2,8 GHz
PowerMac G5 Dual Core 2,3GHz, PowerMac G3 400MHz, PowerMac QuickSilver Dual G4 800MHz, iMac G3 400MHz Ruby & Indigo PowerMac MDD Dual G4 1,25GHz
Macintosh Classic II, Quadra 610
Pad 2 White 32 GB 3G+WiFi
iPhone 7 32GB
XBox classic, XBox 360, PS4 slim, Nintendo Wii, Nintendo 64 Black & Pokemon Edition, Original Gameboy, DSi XL, GBC, GBA, PSP.

Profil