5 din 5
5
Ghidul Macuser (Noul Wiki)
  [ Ignoră ]   [ # 61 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Suceava
Macuser din: 26.05.14

Nota 20 de la mine.

Semnătură 

 Macbook pro 13” Late 2016 [i5 2 Ghz @, Intel Iris Graphics 540 1536 MB , 8 GB RAM, SSD 256Gb ]
 iPad pro [32Gb Wi-Fi-Cellular]
 iPhone 7 [128 Gb]

[ Ignoră ]   [ # 62 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 19.10.05

Versiunea 2: fiind a zecea versiune, am schimbat prefixul. Sunt multe lucruri noi, printre care și un capitol despre k-lifornicanisme (Mavericks și Yosemite). Și pentru că și noi avem locuri pitorești, să-i spunem „Sovata”!

Până la începutul lui decembrie 2014, numărul total de descărcări a Ghidului din iTunes și iScule.ro a fost bine peste 13.000. Dacă ți-a fost de folos, lasă o vorbă bună în comentariile din iTunes.

Ca de obicei, totul este și pe http://www.iScule.ro, sau în iTunes Store (ePub, MultiTouch).

[ Modificat: 06 Decembrie 2014 02:01 PM de altero ]
Imagini atașate
Coperta 2.0 Sovata.jpg

[ Ignoră ]   [ # 63 ]
RankRankRankRank
Administrator

Io cred ca astia de la Apple au angajat copii nascuti dupa lansarea iPhone. Auzi ce observatii imi face la Ghid (scurtez):

-This book uses the term ‘iBook(s)’ to describe the book. For example, “Resetarea PMU (Power Management Unit) de la PowerBook-uri și iBook-uri se face așa cum scrie la Apple ”page 127l. iBooks is the trademark for Apple’s book reading software, and iBooks Author is the trademark for its electronic book creation software. Books created with Apple’s iBooks Author software and/or sold on iBooks should be described as a book, ebook, electronic book or interactive book, but not an ‘iBook.’ Please remove or correct.

I-am raspuns ca Apple a produs o linie de laptoape, numite iBook, intre 1999 si 2005. Thank you.

Dar pentru ca Amazon e site concurent Apple, si aveam un link catre cartea lui Isaacson, acum trebuie sa scot linkul si sa trec prin tot procesul de republicare. Niste țărani!

[ Ignoră ]   [ # 64 ]
RankRankRankRank
Administrator

Deja am ajuns la versiunea 2.0.2.
In afara de prostia de mai sus, am inclus si o metoda pentru verificarea in Terminal a modelului de procesor si a cantitatii de RAM (pentru ca informatia din About This Mac se poate modifica relativ usor).

Versiunea multitouch e inca in dezbatere; probabil ca pustiulica ala s-a dus sa intrebe pe aia mai batrani ce-i cu iBucele…

[ Ignoră ]   [ # 65 ]
RankRankRankRank
Administrator

I-au zis mesterii ca asa e, deci si multi-touch-ul e live:

Imagini atașate
Screen Shot 2014-12-15 at 5.18.15 pm.png

[ Ignoră ]   [ # 66 ]
RankRankRankRank
Administrator

2.1 e gata.
Se poate descărca de pe iScule.ro și, când o aprobă Apple și din iTunes.

Versiunea 2.1: decembrie 2015. Ce trebuie să faci înainte de a vinde/dona Mac-ul sau iScula; erori „Invalid Node”; Malwarebytes Anti-Malware; El Capitan-isme; corecturi de link-uri. Ghidul a fost descărcat de peste 18.200 ori de pe iTunes și iScule.ro, până la sfârșitul lui noiembrie 2015.

5 din 5
5

‹‹ Sponsorizări      Noumax Cluj ››