IDE Java
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 07.01.07

Ce IDE de Java exista pentru MAC, in afara de netbeans, care uneori face niste mici “magarii”, ca sa nu mai spun ca pe windows cel putin este foarte gurmand. Il folosesc totusi pentru ca are modelul de creare de interfete grafice foarte bine pus la punct.

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti - Baba Novac
Macuser din: 10.05.06

Evident ECLIPSE-ul, care este si moka/moka, sau IntelliJ Ideea (care nu mai e asa de moka, dar exte exxxxxtrem de rapid oe OSX)

Semnătură 

cool smirk  Generally a smart-ass!

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05

eclipse++

are si niste componente de desenat GUI-uri swing si swt dar is palide rau(termen de comparatie interface builder).

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti - Baba Novac
Macuser din: 10.05.06

Na…. nu sunt dezvoltator JAVA asa ca nu stiu prea multe. De astea stiu ca m-au intrebat niste colegi daca sunt pe mac si le-am instalat sa vada si ei “cum merge” - evident ramanand masca :D.

Semnătură 

cool smirk  Generally a smart-ass!

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.01.09

Buna!
As dori sa invat pe PPC NetBeans cu tot tacimul. Intrebare: Pe config PPC Leopard pina la ce versiune de NetBeans e suficient? Sau Lunux mai degraba ar fi cistigator? Daca da, ce distro PPC recomandati?
Merci,
BDA

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.01.09

Corectat

BDA - 10 Iunie 2015 10:10 AM

Buna!
As dori sa invat pe PPC NetBeans cu tot tacimul. Intrebare: Pe config PPC Leopard pina la ce versiune de NetBeans e suficient? Sau Linux mai degraba ar fi cistigator? Daca da, ce distro PPC recomandati?
Merci,
BDA