Volum scazut in apeluri
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 28.01.08

Am un 4s de un an jumate si in ultima perioada am observat ca nivelul sonorului in timpul apelurilor este cam mic. De ceva timp stau cu volumul tot timpul la maxim si chiar si asa am probleme sa inteleg unii interlocutori care vorbesc mai incet. Am facut un test cu un iphone 4, si e diferenta uriasa intre nivelul sonorului la el si la mine.
Stiti cumva vre-un remediu? Inafara de a-l trimite in service?
Eu am mai citit pe forumuri si am incercat sa curat grila de la difuzorul de deasupra ecranului, era niste praf depus acolo, am curatat-o cu o periuta, am aspirat-o cu aspiratorul, dar nu simt nici o imbunatatire.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: The Colony, TX
Macuser din: 11.10.05
thesseus - 04 Iunie 2013 07:58 AM

... am aspirat-o cu aspiratorul ...

Niciodată nu se aspiră, se suflă.
Mergi la service și schimbă difuzorul căci tocmai l-ai stricat.

 Semnătură 

Apple:5x macmini (G4, 2007, 2009, 2010, 2012)
UNIX:IBM 7011-250/AIX 5.1, HP Jornada 680/JLime, HP 9000 F20/HP-UX 11.11
PC:PentiumD/Debian, HP t5300/Debian
Misc:Spectrum 48k, 8x Raspberry Pi, 2x CHIP

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 28.01.08

smile Dupa toate operatiunile de mai sus nu s-a produs nici o schimbare in privinta sunetului.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 3 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 12.05.13

Poate pare stupid dar asigura-te ca l-ai dat la maxim in timpul convorbirii si nu in standby, iPhone-ul are doua moduri de volum, unul pentru jocuri/convorbiri si altul pentru standby/sonerie/alarma/sunete de blocare etc. Daca nici asa nu rezolvi trebuie sa mergi la un service gsm sa inlocuiesti casca cum zicea si colegul de mai sus.

Profil