LEAGUE OF LEGENDS
  [ Ignoră ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 19.08.14

Salutare internatiune,

Nu stiu daca acest subiect a mai fost discutat sau nu dar tocmai mi-am cumparat un MacBook Pro, cea mai buna versiune (i7, placa video dedicata bla bla). Toate programele merg perfect, la fel ca si OS-ul, nu are probleme. Mentionez ca am si un monitor Thunderbolt de 27’.

Dar eu doresc sa joc League of Legends. Nu stiu daca ati auzit de acest joc dar este un MMO Third person etc. La calitatile calculatorului (procesor, placa grafica) ma astept sa mearga la Ultra High macar cu un FPS rezonabil. Am mai avut inainte un iMac si mergea perfect. Dar acum cred ca este de vina rezolutia imensa a ecranului retina (2000 si ceva)x(1000 si ceva). Doar daca setez jocul pe o rezolutie mult mai mica se misca bine. Dar eu mi-am luat acest computer si pentru rezolutia splendida a ecranelor Retina Display.

Va rog, daca puteti sa ma ajutati cu cateva sfaturi pentru a imbunatati viteza calculatorului.

Multumesc ! guy

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

apparently the fps returns to normal if you change the window mode from full screen to borderless in the video setting

http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3970829

 Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 19.08.14
Maclean - 19 August 2014 06:13 PM

apparently the fps returns to normal if you change the window mode from full screen to borderless in the video setting

http://forums.na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=3970829

Hey, I tried to do that. I made a custom game, entered set it to borderless and it zoomed in like s… and I couldn’t set it back to see something else !

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 3 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti / Vaslui
Macuser din: 26.06.11

Instaleaza windows prin bootcamp si joaca acolo. Jocurile cross-platform merg cam cu 25% (poate mai mult) mai prost pe OS X.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
Din: Ploiesti/Constanta
Macuser din: 04.01.11

baga dota 2, lassa LOL

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 5 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Oradea
Macuser din: 01.01.09

Nu stiu ce bube ai tu, dar mie imi merge perfect LoL-ul cu toate setariile la maxim, inclusiv rezolutia (care este, sa stii si tu, 2880 x 1800).

smile

 Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPhone Plus.  Watch 38MM Stainless Steel.  AirPods
iPod Nano.  TV 4K. AirPort Extreme.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 6 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 19.08.14
hamilton - 19 August 2014 10:40 PM

Nu stiu ce bube ai tu, dar mie imi merge perfect LoL-ul cu toate setariile la maxim, inclusiv rezolutia (care este, sa stii si tu, 2880 x 1800).

smile

Pai poate iti merge perfect pe laptop, dar ai incercat tu sa il conectezi la un thunderbolt moniror?

Profil