AppleTV 3 Netflix ?
  [ Ignoră ]
Rank
Newbie
Din: Bucuresti
Macuser din: 06.01.12

Salutare,

Din cate am auzit, ca sa iti poti face cont de Netflix trebuie sa ai un router in spate cu un VPN de state sau un proy de state si un card bancar care sa fie recunoscut in US.
Intrebarea e urmatoarea: nu exista o procedura mai usoara care sa imi permita sa imi pot face un cont platit Netflix ?

Plus, am ca daca esti pe store-ul de Romania nu ai optiunea de a inchiria filme online, which sucks big time :(

Semnătură 

Apple: iPhone 6 Plus 16GB, Macbook Pro Mid 2012, iPad Air 16GB, A TV 3
Unix: Lenovo w530 RedHat 6.6
Misc: Rapberry PI, PfSense custom router

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: 
Macuser din: 16.04.09

1. iti faci cont pe iTunes store US, metoda de plata ‘none’ (va trebui sa introduci o adresa oarecare, un hotel, ceva. alege una dintr-un stat cu zero taxe, gen AK sau DE)
2. alimentezi contul cu gift carduri cumparate de pe ebay
3. pe apple tv te loghezi cu contul de US, selectezi ca tara US. in acest fel iti vor aparea pe home screen toate canalele disponibile acolo, inclusiv netflix.
3. ca sa poti accesa netflix de pe apple tv, dar si de pe orice alt device pe urma, te duci in setari, network, wifi si introduci manual un DNS de state. gasesti update-uri periodice cu cele care merg aici: http://www.netflixfixer.com/2014/02/american-netflix-dns-codes-roundup-pt2.html?commentPage=6
4. intri apoi pe netflix si te abonezi. plata se va face direct din creditul pe care il ai in itunes store. ai grija sa selectezi optiunea 2-screens la 8.99 care iti ofera contentul in HD

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
Rank
Newbie
Macuser din: 06.01.12
K-man - 04 Septembrie 2015 11:17 AM

1. iti faci cont pe iTunes store US, metoda de plata ‘none’ (va trebui sa introduci o adresa oarecare, un hotel, ceva. alege una dintr-un stat cu zero taxe, gen AK sau DE)
2. alimentezi contul cu gift carduri cumparate de pe ebay
3. pe apple tv te loghezi cu contul de US, selectezi ca tara US. in acest fel iti vor aparea pe home screen toate canalele disponibile acolo, inclusiv netflix.
3. ca sa poti accesa netflix de pe apple tv, dar si de pe orice alt device pe urma, te duci in setari, network, wifi si introduci manual un DNS de state. gasesti update-uri periodice cu cele care merg aici: http://www.netflixfixer.com/2014/02/american-netflix-dns-codes-roundup-pt2.html?commentPage=6
4. intri apoi pe netflix si te abonezi. plata se va face direct din creditul pe care il ai in itunes store. ai grija sa selectezi optiunea 2-screens la 8.99 care iti ofera contentul in HD

Iti multumesc pentru info, pare destul de straight-forward informatia.
Insa am o intrebare, imi poti spune de pe e-bay de la ce user pot cumpara ? am gasit la unul care vindea de 25, 50 , 100 usd gift cards dar cand am incercat sa cumpar mi-a dat o eroare, ceva de genul “does not ship to your address” desi facea e-mail delivery :(

Semnătură 

Apple: iPhone 6 Plus 16GB, Macbook Pro Mid 2012, iPad Air 16GB, A TV 3
Unix: Lenovo w530 RedHat 6.6
Misc: Rapberry PI, PfSense custom router

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06

Eu am cumparat Giftcard de pe pcgamesupply.com cu bani din PayPal primesti Giftcard poza pe mail si doar scanezi si adaugi in iTunes suma cumparata.

Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
iPhone 7 32GB
AppleWatch 42 White
Apple Airpods
Apple Homepod 2 buc
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Gen.1 4 buc pentru Airplay in curte si camere
———————————————————-
Apple Home activat,termostate,lumini si senzori

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
Din: 

Acum cateva zile am incercat sa intru in Netflix din aplicatia de pe TV, fara sa bag DNS de State. De obicei, primeam un mesaj de genul “Netflix is not available in this region”.

De data asta, mesajul afisat a fost “Good news! Netflix will be coming soon to this part of the world!”

Sa ne entuziasmam? smile

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRank
Member
Macuser din: 13.12.10
K-man - 06 Noiembrie 2015 02:51 PM

Acum cateva zile am incercat sa intru in Netflix din aplicatia de pe TV, fara sa bag DNS de State. De obicei, primeam un mesaj de genul “Netflix is not available in this region”.

De data asta, mesajul afisat a fost “Good news! Netflix will be coming soon to this part of the world!”

Sa ne entuziasmam? smile

Locuiesti in Romania? Daca da, nu te entuziasma. O parte din continut nu va fi disponibil din cauza licentelor. Deci un cont de state e mai recomandat.
Aceasta situatie e prezenta si in alte tari europene care au Netflix.

Semnătură 

Mac: iMac Pro 2017
Phone: iPhone X 256 GB Black
Tablet: iPad Pro Silver 128 GB + 4G
Watch: Apple Watch 3 42mm
TV: Apple TV 4 32 GB

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRank
Member
Din: 
Fotograful Anonim - 06 Noiembrie 2015 03:12 PM

Locuiesti in Romania? Daca da, nu te entuziasma. O parte din continut nu va fi disponibil din cauza licentelor. Deci un cont de state e mai recomandat.

Situatia nu e chiar atat de simpla. Exista un site care indexeaza toate filmele disponibile pe Netflix. Vei fi surprins cate filme bune sunt disponibile in diverse tari, dar nu in State.

http://flicksurfer.com/#/

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRank
Member
Macuser din: 13.12.10
K-man - 06 Noiembrie 2015 05:23 PM
Fotograful Anonim - 06 Noiembrie 2015 03:12 PM

Situatia nu e chiar atat de simpla. Exista un site care indexeaza toate filmele disponibile pe Netflix. Vei fi surprins cate filme bune sunt disponibile in diverse tari, dar nu in State.

http://flicksurfer.com/#/

Eh, marea mea grija e cu serialele americane…nu cu filmele. Sunt produse la ei, pentru ei, deci exista posibilitatea sa nu ofere licenta pentru alte state. Eu nu ma uit la filme artistice pe Netflix pentru ca nu sunt noi. Cele vechi sunt vazute la vremea lor. Serialele totusi sunt de actualitate si vreau sa vad episoadele cum apar.

Semnătură 

Mac: iMac Pro 2017
Phone: iPhone X 256 GB Black
Tablet: iPad Pro Silver 128 GB + 4G
Watch: Apple Watch 3 42mm
TV: Apple TV 4 32 GB

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRank
Member
Din: 

iata ca pare sa se confirme ceea ce anticipam

http://www.wall-street.ro/articol/New-Media/192271/netflix-va-intra-in-romania-in-luna-ianuarie-a-lui-2016.html

[ Ignoră ]   [ # 9 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucureşti
Macuser din: 03.04.12

Poate se gândește și mărul să dea drumu la filme pe la noi. Sunt o mulțime cu subtitrare în română în magazinul din US.

[ Ignoră ]   [ # 10 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 14.03.11

Salutare,

Vreau sa-mi iau un Apple TV 3, merge Netflix Romania pe el?
Stiu ca pentru moment nu au subtitrare in romana dar sper sa apara si asta, important e ca Apple TV 3 sa aiba aplicatia si sa te poti conecta cu un cont de Romania pe regiunea Romania.

Mi-am luat un TV Samsung si ce sa vezi? nu are Netflix, si as vrea sa ma uit la Netflix prin Apple TV 3.

Va multumesc

Semnătură 

iPhone 7 32GB

[ Ignoră ]   [ # 11 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06

Merge Netflix pe AppleTV 3,eu il folosesc in dormitor…

Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
iPhone 7 32GB
AppleWatch 42 White
Apple Airpods
Apple Homepod 2 buc
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Gen.1 4 buc pentru Airplay in curte si camere
———————————————————-