Imac G5 - posibile probleme
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: Constanța -România
Macuser din: 07.08.09

Ziua buna,pun si eu pe tapet in discutie un Imac G5 despre care am mai vorbit pe aici,am fost plecat 2 ani din tara,nu a mai fost folosit deloc,momentan sunt din nou acasa si am constatat ca nu mai functioneaza,simptomele fiind beep-uri constante si aparitia folderului cu semnul intrebarii. Posibil sa fie de la hard,de la rami,deocamdata tot ceea ce doresc este un om de bizuiala din Constanta care se pricepe sa se bage un pic in seama cu el sa vedem poate-l resuscitam.Ideea este ca pot sta la dispoztia celor care se ofera sa ma ajute dupa 1 noiembrie,momentan sunt prins cu fata venita din Franta si ne distram cat putem de bine pe plaiuri mioritice. Multumesc de intelegere si de ajutor.

Semnătură 

Power Mac G4 Quicksilver 800 mhz 1,5 g ram,160 GB
Imac G5 2,1-2,5 g ram 250 GB
MacBook core2 duo 2,5 g ram, 60 GB
Macbook 4.1 core2 duo 2,5 g ram,250 GB
Ipod touch gen 1 8 GB
Ipod touch gen 2 16GB

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRank
Jr. Member

Am uitat sa precizez ca domiciliul actual este orasul Constanta,cel putin pana la mijlocul lunii decembrie sunt in tara,multumesc.

Semnătură 

Ipod touch gen 1 8 GB
Ipod touch gen 2 16GB

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.01.09

Ce elemente auxiliare ai la dispozitie? De ex. Istall Disk ai, sau daca nu, esti dispus sa scrii unul?

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRank
Jr. Member

Am un dvd install de Tiger si cred ca si discurile lui originale,unitatea optica cam face figuri.Ideea de baza era ca cineva care se pricepe pe partea de hardware sa evalueze problemele,spun asta pentru ca atunci cand am revenit in tara Imac-ul functiona,facand curatenie i-am mutat locul,de atunci si problemele.Am incercat sa instalez de pe discurile respective,mi le-a ejectat.Daca printre macuseri exista cineva din Constanta care este dispus sa-si aloce un pic de timp pentru asa ceva(la el sau la mine acasa),e ok pentru mine.

Semnătură 

Ipod touch gen 1 8 GB
Ipod touch gen 2 16GB

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.01.09