Kindle Paperwhite si Calibre
  [ Ignoră ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 13.04.08

Salut, iata o discutie care nu are nimic de-a face cu os x sau ios si pe care nu am stiut unde sa o plasez, dar totusi vreau sa ma lamuresc in legatura cu o chestie: de ceva vreme, carti pe care le am in alte formate decat *.mobi si pe care le convertesc pentru kindle fie cu calibre, fie cu altceva, dupa ce sunt copiate in masa, pur si simplu dispar. In sensul ca pe kindle vad ultima (sau prima, depinde) din cartile pe care le transfer, iar restul sunt invizibile, chiar daca fizic exista pe aparat, am verificat asta. Cum procedez in aceasta situatie? Ce trebuie facut ca sa devina vizibile? S-a mai ciocnit cineva de aceasta problema?

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Copenhaga
Macuser din: 20.02.10

le copiezi cu Calibre sau manual?

Semnătură 

Powerbook G4, 15”, 1.25 Ghz, 2 Gb Ram, ATI Mobility Radeon 9600
MacBook Pro 15” 2010, Intel i7,  2.66 Ghz, 4Gb Ram, Nvidia 330M

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
exco - 24 Decembrie 2015 06:56 PM

le copiezi cu Calibre sau manual?

Le-am copiat cu Calibre, iar acum manual, dar finalitatea este aceeasi. Ma enerveaza cumplit, fiindca citesc foarte repede si tot la 2-3 trebuie sa repet operatiunea.

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member
Din: Copenhaga
Macuser din: 20.02.10

Cand le copii manual, le copii in Kindle/document(s) ? acolo trebuie copiate. Eu acolo mi le copii si le vad fara nicio problema. Si ca sa le convertesc folosesc asta: http://www.online-convert.com .
Am incercat Calibre sa convertesc si sa copii, le vad pe Kindle dar nu mi le poate deschide. Asa ca am renuntat

Semnătură 

Powerbook G4, 15”, 1.25 Ghz, 2 Gb Ram, ATI Mobility Radeon 9600
MacBook Pro 15” 2010, Intel i7,  2.66 Ghz, 4Gb Ram, Nvidia 330M

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
exco - 24 Decembrie 2015 08:11 PM

Cand le copii manual, le copii in Kindle/document(s) ? acolo trebuie copiate. Eu acolo mi le copii si le vad fara nicio problema. Si ca sa le convertesc folosesc asta: http://www.online-convert.com .
Am incercat Calibre sa convertesc si sa copii, le vad pe Kindle dar nu mi le poate deschide. Asa ca am renuntat

Iti multumesc, voi incerca maine sa iti aplic metoda si voi reveni cu primele impresii. Pana atunci, Craciun Fericit si toate cele bune!

‹‹ Commander-one      Anti-Malware ››