Donez IBM ThinkPad 240
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj / Suceava
Macuser din: 24.10.08

https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_ThinkPad_240

L-am curatat complet la un moment dat si i-am pus o placuta wi-fi in locul modemului pe miniPCI (cu antene routate in capac si tot tacamul).
M-am poticnit la instalarea sistemului de operare. Booteaza doar de pe Floppy exern cu mufa specifica.
Care Floppy extern a mers fix cat sa-i fac update la BIOS. Am incercat sa pun cablul unuia pe USB, am facut o ureche de porc din amandoua si le-am aruncat.
Functional in rest (testat cu HDD cu Windoze Millenium de pe alt laptop smile.
Prioritate au cei care il pot face functional (au floppy extern potrivit sau alt laptop de generatie apropiata, Pentium II sau echivalent sCeleron).
Vine fara incarcator (se potriveste incarcator standard IBM la 16V) dar cu baterie incarcata (tine vreo 20 min).
Disponibil in Cluj.
PM va rog.

Imagini atașate
ibm.jpg
 Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucharest
Macuser din: 24.08.06
daniel.t - 23 Februarie 2016 09:42 PM

https://en.wikipedia.org/wiki/IBM_ThinkPad_240

L-am curatat complet la un moment dat si i-am pus o placuta wi-fi in locul modemului pe miniPCI (cu antene routate in capac si tot tacamul).
M-am poticnit la instalarea sistemului de operare. Booteaza doar de pe Floppy exern cu mufa specifica.
Care Floppy extern a mers fix cat sa-i fac update la BIOS. Am incercat sa pun cablul unuia pe USB, am facut o ureche de porc din amandoua si le-am aruncat.
Functional in rest (testat cu HDD cu Windoze Millenium de pe alt laptop smile.
Prioritate au cei care il pot face functional (au floppy extern potrivit sau alt laptop de generatie apropiata, Pentium II sau echivalent sCeleron).
Vine fara incarcator (se potriveste incarcator standard IBM la 16V) dar cu baterie incarcata (tine vreo 20 min).
Disponibil in Cluj.
PM va rog.

Multumesc!
A ajuns la prietenul meu! Iti multumeste prin intermediul meu!

Semnătură 

• Forget everything you know about life, and just open your eyes… This is a revolution of the mind •