3 din 3
3
iOS 10 DP / PB
  [ Ignoră ]   [ # 31 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Canada
Macuser din: 24.08.06
huk - 23 Septembrie 2016 12:09 PM

eu, pe i7+. Merge foarte frumos modul portret

Am vazut ce poze face si blur-ul ala de pe margini intre sharf si bokeh arata prost de tot.
Sper sa il fixeze in curand!

 Semnătură 

• Forget everything you know about life, and just open your eyes… This is a revolution of the mind •

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 32 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05
Aetherius - 24 Septembrie 2016 03:58 PM
huk - 23 Septembrie 2016 12:09 PM

eu, pe i7+. Merge foarte frumos modul portret

Am vazut ce poze face si blur-ul ala de pe margini intre sharf si bokeh arata prost de tot.
Sper sa il fixeze in curand!

Eu ce poze am facu arata perfect. Poate nu sunt atat de critic, dar n-am vazut nici un artefact. Am avut lumina buna, subiect clar si background clar. Uite un exemplu (l-am crop pentru privacy, si redimensionat la 800 sa incapa pe forum; nici o alta modificare).

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 33 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Canada
Macuser din: 24.08.06
huk - 24 Septembrie 2016 09:00 PM
Aetherius - 24 Septembrie 2016 03:58 PM
huk - 23 Septembrie 2016 12:09 PM

eu, pe i7+. Merge foarte frumos modul portret

Am vazut ce poze face si blur-ul ala de pe margini intre sharf si bokeh arata prost de tot.
Sper sa il fixeze in curand!

Eu ce poze am facu arata perfect. Poate nu sunt atat de critic, dar n-am vazut nici un artefact. Am avut lumina buna, subiect clar si background clar. Uite un exemplu (l-am crop pentru privacy, si redimensionat la 800 sa incapa pe forum; nici o alta modificare).

Ti-am marcat pe poza unde este foarte evident, ca sa stii la ce ma refer cu exactitate :D

 Semnătură 

• Forget everything you know about life, and just open your eyes… This is a revolution of the mind •

Profil
 
   
3 din 3
3