Problema Media Player D-Link Boxee Box DSM-380
  [ Ignoră ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 03.11.16

Am cumparat si eu azi un Media Player D-Link Boxee Box DSM-380,nu este nou. L-am cumparat de pe internet. Problema la el este ca nu pot viziona video dupa youtube. Intru pe aplicatie apoi ma baga pe internet si zice ca nu se poate conecta la pagina asta. O alta problema este, pot gasi undeva o aplicatie de facebook? Nu prea ma descurc deloc cu el. Orice sfat ar fi binevenit. Din cate am inteles trebuie sa ii bag alt soft pe el. ceva idei cu tutoriale pe romana?Multumesc

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucureşti, Sectorul 6
Macuser din: 14.04.09

...și ce treabă are toată povestea asta cu secțiunea iOS -> Apple TV?

Semnătură 

1 x MB Pro 13 2011 (i5 2.3, 8GB DDR3, SSD+HDD Optibay)
1 x MB Pro 13 2015 (i5 2.7, 16GB DDR3, 1TB PCIe SSD)
1 x iMac 2014 27” (i7, 16 GB DDR, 1 TB HDD)
1 x iPhone 6S 16 GB.
1 x Apple TV 3rd Gen
1 x Apple TV 4th Gen

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Faversham, UK
Macuser din: 25.06.06
Georgian23 - 03 Noiembrie 2016 07:09 PM

[...] Problema la el este ca nu pot viziona video dupa youtube. [...]

Din ceea ce scrii eu inteleg ca dupa ce folosesti YouTube, nu mai poti viziona alte clipuri video.

Lasand gluma la o parte, avand in vedere ca acel media player este un model foarte vechi (anuntat in 2009!) probabil aplicatia YouTube nu a mai fost actualizata si, probabil, nici nu mai are suport. Poti da o noua viata player-ului instaland Kodi. Detalii si instructiuni aici: http://kodi.wiki/view/Boxee_Box (in limba engleza - ma indoiesc ca vei gasi instructiuni, cu atat mai putin tutoriale, despre cum sa instalezi Kodi pe o platforma putin cunoscuta si si mai putin folosita in prezent). O investitie mai buna era intr-un Raspberry Pi 3 unde exista o comunitate care dezvolta si ofera suport pentru Kodi.

Eu iti doresc succes!

Semnătură 

Valentin Voica
(MacBook 13.3” Mid 2006 - 1.83 GHz Intel Core Duo, 2 GB RAM, 60 GB HDD)
(MacBook Air 13.3” Early 2015 - 2.2 GHz Intel Core i7, 8 GB RAM, 256 GB SSD)