1 din 2
1
Program de inlocuire a acumulatorului pentru iPhone 6S
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 20.12.09

In cazul in care aveti probleme cu iPhone-ul 6S, respectiv se inchide singur chiar daca mai are baterie aruncati un ochi aici.

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Moderator
Din: Oradea
Macuser din: 02.01.09

astazi mi s-a stins la 88%...da eu am Plus, care nu intra in program.
wtf smile

Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPad Air. iPhone Plus.  Watch 42MM.  AirPods
iPod Nano.  TV. AirPort Extreme.

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
Din: Timisoara
Macuser din: 11.09.09

Al meu este eligibil pentru schimbarea bateriei. L-am trimis in service inainte de craciun si am primit unul nou in schimb.

Semnătură 

MacBook Pro 2,26 GHz Intel Core2Duo, 8GB DDR3, 120GB SSD, NVIDIA GeForce 9400M
iPhone 6S
iPhone 8

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Tulcea
Macuser din: 26.08.06

Un acumulator nou sau ti-a schimbat telefonul?

Semnătură 

13” Macbook Pro 2015

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member

Am lasat telefonul, iar dupa vreo 5zile am primit msg sa ma duc sa-l ridic. La ridicare m-au anuntat ca am primit un telefon nou, aceleasi specificatii. Ce era sa zic? Eu m-am bucurat ca macar arata impecabil si am primit garantie 2ani din momentul ridicarii.

Semnătură 

iPhone 6S
iPhone 8

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRank
Member
Macuser din: 27.06.08

Si eu am 6S care sufera de problema asta dar aparent serialul nu face parte din cele afectate.

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 26.01.16

Sunt niste nesimțiți…Toate iphone-urile 6 si 6s,atat normal cat si plus,au aceeași problema.Am fost cu telefonul in service si mi-au schimbat bateria.Ce-i drept,acum nu se mai inchide.Oricum,eu nu inteleg de ce unor le schimba bateria si altora le da telefon nou.

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRank
Jr. Member
Macuser din: 20.12.09
Corectul - 10 Ianuarie 2017 11:30 AM

Sunt niste nesimțiți…Toate iphone-urile 6 si 6s,atat normal cat si plus,au aceeași problema.Am fost cu telefonul in service si mi-au schimbat bateria.Ce-i drept,acum nu se mai inchide.Oricum,eu nu inteleg de ce unor le schimba bateria si altora le da telefon nou.

Sa nu fie cumva o problema mai mare cu cele la care inlocuiesc tot telefonul.

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRank
Member

La fel m-am gandit si eu, asa cum zice BadBully. In concluzie, faptul ca iti schimba doar bateria, nu ar trebui sa te deranjeze, singurul avantaj la schimbarea intregului telefon e faptul ca iti prelungesc garantia.

Semnătură 

iPhone 6S
iPhone 8

[ Ignoră ]   [ # 9 ]
RankRankRankRank
Moderator

n-ati primit telefoane noi, ci refurbished.
un device refurbished a fost folosit si apoi returnat, la care s-au reparat problemele si a fost inlocuita carcasa si bateria, u know, sa para nou.

smile

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 10 ]
RankRankRank
Member

Cu atat mai mult ar trebui sa te bucuri ca iti da telefonul tau inapoi doar cu bateria schimbata smile

Semnătură 

iPhone 6S
iPhone 8

[ Ignoră ]   [ # 11 ]
RankRankRankRank
Moderator

amu depinde.. 6s-ul meu zici ca are 10 ani. nu mai am vopsea pe spate, aluminiul (da, metalul, nu sticla) e crapat, ecranu zici ca e dat cu smirghel-ul… m-as bucura de un refurbished smile
oricum nu ma mai agit cu el. mai e ‘putin’ pana in septmebrie, si daca chiar nu mai rezist, iau 7 Plus acum.
e oleaca stresant sa il pun la incarcat la 60% inainte sa ies din casa sau sa bag bateria externa in parka, dar m-am obisnuit.

smile

edit : dar e cel mai bun telefon care l-am avut. doar asta si Originalul din 2007 nu le-am trimis in garantie. pe celelalte tot timpu a puscat ceva, si le-am avut pe toate, inafara de 4s.

[ Modificat: 12 Ianuarie 2017 10:08 AM de hamilton ]
 Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 12 ]
RankRankRank
Member

hamilton, te stiam baiat de treaba, cum adica in septembrie iti iei 7 Plus. Vrei sa zici 8 Plus, nu? smile

Semnătură 

iPhone 6S
iPhone 8

[ Ignoră ]   [ # 13 ]
RankRankRankRank
Moderator
avanzato67 - 12 Ianuarie 2017 10:05 AM

hamilton, te stiam baiat de treaba, cum adica in septembrie iti iei 7 Plus. Vrei sa zici 8 Plus, nu? smile

ai inteles gresit, astept pana in septembrie dupa 8 Plus, dar daca nu mai mai rezist cu asta iau acum un 7 Plus.
dar cel mai probabil ca nu o sa fac asta, deoarce inafara de Jet Black nu ma atrage nimic la el - aceiasi povesta a fost si la 4s.
smile

[ Modificat: 12 Ianuarie 2017 10:15 AM de hamilton ]
 Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 14 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Brasov
Macuser din: 02.11.11

Noroc,
A mai apelat cineva recent la programul de inlocuire baterie? Am un coleg de munca cu problemele descrise in acest program, omul nu se pricepe, doar mi s-a plans. Am verificat serial-ul, se incadreaza la inlocuire baterie. Terminalul e cumparat de la Orange, a iesit din garantie si nu mai gaseste nici factura. Il rezolva oare la iStyle sau trebuie sa ma duc la Orange?
Cheers!

Semnătură 

MacBook Pro 13 2017, iPhone 8 plus black, iPhone 7 black, iPhone 6 Space Grey, iPhone 5 black, iPhone 3GS black
iPad 3 16GB wifi+cellular

[ Ignoră ]   [ # 15 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 16.03.16
_BLiTZ_ - 18 Decembrie 2017 06:31 PM

Noroc,
A mai apelat cineva recent la programul de inlocuire baterie? Am un coleg de munca cu problemele descrise in acest program, omul nu se pricepe, doar mi s-a plans. Am verificat serial-ul, se incadreaza la inlocuire baterie. Terminalul e cumparat de la Orange, a iesit din garantie si nu mai gaseste nici factura. Il rezolva oare la iStyle sau trebuie sa ma duc la Orange?
Cheers!

Salut, daca mai esti interesat se subiect, pot sa iti spun ca eu in luna decembrie mi-am schimbat. Ateria la 6S prin programul gratuit de la Apple. Eu l-am trimis prin curier la cei de la Noumac si au rezolvat prompt si profi problema ( au montat baterie originala, desigur).

1 din 2
1