casti bluetooth - compatibile total iphone
  [ Ignoră ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 15.03.07

Hello macuseri,
Pentru ca m-am saturat sa dau banii pe casti iphone care se strica la mufa si incep sa inchida apeluri sau sa dea skip la muzica, m-am gandit ca ar fi mai usor niste casti cu bluetooth ca asa nu mai e mufa sa se indoie plus ca ar fi future compatibile cand o sa trec la iphone 7/7s.
Nu sunt super audiofil (mie mi-au placut cum se aude muzica in castile de iphone) dar as vrea castile sa fie
- cat de cat ieftine (pana in 200 lei)
- sa mearga play/netx
- sa mearga volume up/down
- sa mearga microfonul si preluat apeluri/inchis apeluri.
- sa pot sa le pun in buzunar (nu din acelea care au un ditamai bateria la spate)

Din oferta de la noi care stiti ca sunt compatibile cu iphone, ce recomandati?

 Semnătură 

•touch•

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06

Eu am testat multe modele de casti Bluetooth unele cu bacteria in telecomanda sua bacteria pe ceafa ..destul de mare si se agata deseori

Acum folosesc AirPods si sunt foarte multumit

Pretul e pe masura ..la 200 de lei nu gasesti ce vrei tu

Cu Siri am toate comenzile ,play music,play next ,volume up sau down ,stop music….plus alte comenzi utile

justme - 09 Mai 2017 08:16 AM

Hello macuseri,
Pentru ca m-am saturat sa dau banii pe casti iphone care se strica la mufa si incep sa inchida apeluri sau sa dea skip la muzica, m-am gandit ca ar fi mai usor niste casti cu bluetooth ca asa nu mai e mufa sa se indoie plus ca ar fi future compatibile cand o sa trec la iphone 7/7s.
Nu sunt super audiofil (mie mi-au placut cum se aude muzica in castile de iphone) dar as vrea castile sa fie
- cat de cat ieftine (pana in 200 lei)
- sa mearga play/netx
- sa mearga volume up/down
- sa mearga microfonul si preluat apeluri/inchis apeluri.
- sa pot sa le pun in buzunar (nu din acelea care au un ditamai bateria la spate)

Din oferta de la noi care stiti ca sunt compatibile cu iphone, ce recomandati?

 Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
iPhone XS 64Gb
AppleWatch Series 4 44’
Apple Airpods
Apple Homepod 2 buc
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Gen.1 4 buc pentru Airplay in curte si camere
———————————————————-
Apple Home activat,termostate,lumini si senzori

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Cluj Napoca - Bucuresti
Macuser din: 30.07.10

Eu folosesc Jaybird x3, sunt comptibile cu tot ce ai scris acolo, inclusiv siri. Plus se aud super bine, si au aplicatie din care poti seta un profil de sunet pe placul tau.
Bateria e in telecomanda si tin incarcate 8h, plus le am conectate la iphone si apple watch in acelasi timp

 Semnătură 

CustoMac Pro - 27” | i7 4,4 Ghz | 16 GB RAM | GTX 970 4GB | 120 SSD + 6 TB HDD
iPhone 7 32GB
Apple Watch Series 1

Prin colectie:
iBook G4 - 12” | iBook G3 - 12” | Powerbook G3 - 12” | iPod Classic 5th Gen

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 3 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Cluj Napoca - Bucuresti
Macuser din: 30.07.10

Ah acum am vazut, vrei pana in 200 de lei, ale mele au fost 700 de la un tip de pe olx care le aduce din state.

 Semnătură 

CustoMac Pro - 27” | i7 4,4 Ghz | 16 GB RAM | GTX 970 4GB | 120 SSD + 6 TB HDD
iPhone 7 32GB
Apple Watch Series 1

Prin colectie:
iBook G4 - 12” | iBook G3 - 12” | Powerbook G3 - 12” | iPod Classic 5th Gen

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 4 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 15.03.07

Da, am auzit de Jaybird, de X3 in special, dar nu am buget de ele.. Mai sunt si niste JBL Synchronos Mini - pe la 450, Plantronics go beat 3 - in jur de 350.
Am gasit prin magazinele online de a noi Mpow pe la 145 - 180 in functie de model. Eram cat pe ce sa le iau - in ideea ca le incerc iar daca se aud varzuca le dau inapoi. Dar m-am oprit cand am vazut ca importatorul ofera garantie 6 luni! - nici nu stiu daca e legal. Am zis sa mai caut.

 Semnătură 

•touch•

Profil