2 din 2
2
 HomePod
  [ Ignoră ]   [ # 16 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

Un review pentru audiofili:
https://www.reddit.com/r/audiophile/comments/7wwtqy/apple_homepod_the_audiophile_perspective/

Tl;Dr:
I am speechless. The HomePod actually sounds better than the KEF X300A. If you’re new to the Audiophile world, KEF is a very well respected and much loved speaker company. I actually deleted my very first measurements and re-checked everything because they were so good, I thought I’d made an error. Apple has managed to extract peak performance from a pint sized speaker, a feat that deserves a standing ovation. The HomePod is 100% an Audiophile grade Speaker.

Hope you Enjoy The read.

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

[ Ignoră ]   [ # 17 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 26.01.06
Fotograful Anonim - 13 Iunie 2017 11:26 AM
amenono - 12 Iunie 2017 11:44 PM

Și Devialet-ul nu sfidează legile fizicii? Cutiuța asta nu are un sunet surprinzător de bun pentru dimensiunile si pretul ei? Tehnologia evoluează.

Nu, nu are, dar daca ar fi sa aleg o cutiuta, nu aleg HomePod. Cutiuta francezilor functioneaza altfel. Pentru astia pretentiosi nu exista alta solutie decat boxe mari, nu cutiute.

mbp touchbar a sfidat legile fizicii pe care le stiam eu capabile intr-un laptop. Cred ca tu vorbesti de aia inraiti nu pretentiosi.

Semnătură 

Mcintoshing…

[ Ignoră ]   [ # 18 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 11.10.05

Cred ca nu înțelegem corect targetul de piața.
Dali-urile mele din sufragerie au fost câteva mii de EUR împreuna. Nu ca sa le înlocuiesc vreau un Homepod. Îl vreau ca sa îl pun in dormitor, sa ascult când stau in pat, sa ma trezească dimineața, etc.

[ Ignoră ]   [ # 19 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK

Exact de asta mi-am luat si eu unul pentru dormitor. Nu am Apple Music, dar am iTunes Match si pot sa-mi ascult muzica din cloud. Mai mult o sa ascult din Spotify.
Am 6 prize compatibile HomeKit, si vreau sa folosesc Home din pat la trezire si la culcare.
Am apucat sa-l testez doar vreo ora ca a trebuit sa ma duc la aeroport, dar se auzea foarte bine si umplea camera uniform.
Folosesc mult Siri pe Watch, dar vreau sa-l folosesc natural in camera. Am testat cu muzica on si intradevar a detectat hey siri in voce normala. O sa-l incerc cu proiectorul de filme sa vad daca reusesc sa-i sincronizez sunetul consistent, ar fi un sistem mai bun decat boxa BT Bose care e punctiforma si unidirectionala.

Daca aveti intrebari sau vreti sa testez ceva, ajung acasa maine dimineata.

Imagini atașate
887DF832-FB28-4C6B-AB3A-AEEA0EF52694.jpeg
 Semnătură 

MB12 early2015, mini mid2010, i2, i4S, iX, Watch Nike, iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AEx, AEBS, Homepod

[ Ignoră ]   [ # 20 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

Cu Siri setat pe UK English, ador unele din răspunsuri. La “Siri, I like this” răspunde in general cu Got it, dar ocazional zice “do you” smile)

2 din 2
2

‹‹ iMac Pro      Ventilatorul din MAC nu merge ››