Heeeeelp! IPSW iOS 11 beta4
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

am nevoie de ipsw din subiect. Am avut ifonul la reparat si intre timp Apple a updatat betaul si nu mai pot face restore in iTunes pentru ca backupul e de beta 4.

Link please sau cineva cu cont de developer sa-mi inroleze si mie deviceul si sa-mi dea acces??

Semnătură 

MB12 early2015, mini mid2010, i2, i4S, iX, Watch Nike, iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AEx, AEBS, Homepod

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Administrator

gasit link pe reddit, sa vedem daca merge

Semnătură 

MB12 early2015, mini mid2010, i2, i4S, iX, Watch Nike, iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AEx, AEBS, Homepod

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Administrator

e ceva in neregula cu backup, incerc restore la beta 3 si un backup din TM…

GRRRRRR… beta 3 nu mai e semnat

[ Modificat: 15 August 2017 11:01 PM de huk ]
 Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti / Vaslui
Macuser din: 26.06.11

A aparut beta 5

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
Din: Brasov,Romania
Macuser din: 22.01.11

Si beta 6 a aparut smile

Semnătură 

MacBook Pro 15” 2016
iPhone 7 Plus Jet Black 128 GB
Apple Watch Series 2 42mm

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Administrator

Am sunat la Apple si dupa 30 de minute au ridicat din umeri si mi-au zis ca nu se poate face nimic.

Am sters tot din folderul de backup iTunes si a mers cu un backup din Noiembrie. Incerc acum cu cel de acum 2 zile… fingers crossed

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRankRank
Administrator

Nu conteaza ce versiune de iOS aveam, eroarea imi aparea pentru ca intradevar imaginea era corupta. Cea mai recenta imagine buna e din 12 Decembrie anul trecut, asa ca nu am pierdut chiar totul. Dupa decembrie cred ca imaginea s-a corupt si toate backupurile incrementale au ramas si ele corupte.
N-a contat ca faceam backup la Mac pe 3 hard discuri, toate imaginile erau corupte.

M-am invatat minte, am cotizat la Apple pentru un plan mai mare si fac backup in cloud si pe disk…

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09

@huk
Nu ma prind, schimba cu ceva daca cotizezei mai mult? Tu zici ca s-a bulit imaginea, de pe iPhone sau de pe computer, in cazul asta nis in cloud nu ajuta. Daca faci over WiFi nu e acelasi lucru? Nu am verificat nici o data dar nu cred ca e ok sa faci incremental la nesfarsit, cele mai multe softuri la 30-60 zile full din nou.

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 2 & 4 | iPad Air 10.5 Pro | iPhone 6 & 7 | Apple Watch II | aptv 2 & 4 | AirPort Express

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRankRank
Administrator

5GB nu e de ajuns pentru backup cu iOS10, de aia a trebuit sa platesc pentru 50GB. Dar au rezolvat bug-ul cu health data in iOS11 si backupurile sunt mult mai mici in iCloud acum, asa ca am loc si pentru mail, backup iPad si backup iPhone in aceiasi 5GB.
Am cumpart plan doar pentru celalalt user in familie care nu vrea sa treaca la iOS11 beta.

Semnătură