Recomandare service inlocuire sticla Iphone 7 plus
  [ Ignoră ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 12.10.05

salutare tuturor,

am o rugaminte catre cei care stiu un service de incredere in Bucuresti pentru inlocuire sticla la un iphone 7 plus. l-am scapat si a cazut exact intr-un colt unde sticla de protectie si nici husa nu acopera. Este o crapatura in sticla iar digitizer-ul nu este afectat! telefonul functioneaza perfect dar “imi sta pe creier” spartura si vreau sa o repar.

Am nevoie de un service unde sa stiu ca nu-si bat joc si ca intr-adevar iese ceva de calitate. Sa schimb tot ecranul acum e prea scump in acest moment :(

Nu vreau sa fac reclame la service-uri sau ceva….dar daca din experienta voastra, puteti sa-mi recomandati pe cineva de incredere care lucreaza cu materiale bune v-as fi recunoscator!

Multumesc anticipat!

 Semnătură 


Love all operating systems…including Windows. Peace!

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Bacau/Iasi
Macuser din: 05.02.13

Salut. Din propria experiență îți zic, că dacă nu e grav, mai bine îl lași așa. Să schimbi doar sticla…se poate găsi vreun service să o facă, dar NU vei obține rezultatul dorit pentru că nici un service nu poate recrea condițiile dintr-o fabrică de componente pentru a lipi sticla de digitizer. Sfatul meu ar fi să nu te complici.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

Floare la ureche, operația asta de schimbat doar sticla se face în talcioc.

La 26:58 : îți poți repara telefonul aici, costă 15 GBP. Desface ecranul din telefon.
La 28:00, deșurubează digitizer-ul de pe ecran.
La 28:14 dezlipește lcd-ul de sticlă. Admirați tehnica.
La 28:28 scoate țipla de pe sticla nouă, o așează peste lcd într-un suport, introduce ansamblul în autoclava de lipit. Rezultă o lipire cu bule de aer prinse între sticlă și lcd. Nașpa, lipire de talcioc. Numai că n-a terminat. Merge până la vecinul de stand care are mașină de vidat ca să scoată bulele de aer.
La 29:05 ansamblul lcd-sticlă lipit e gata. Reînșurubează digitizer-ul și testează tot ansamblul înainte să reînchidă telefonul. 


Singura problemă e că talciocul ăla e în Shenzen.

 Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 3 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Arad
Macuser din: 20.06.09

Mai este un video foarte interesant unde se poate vedea tot procesul: How I Made My Own iPhone - in China

Observati la 7:59 aparatul pe care scrie “Remove Bubble Machine”. LOL

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 4 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 13.12.10

Incearca Moon GSM pe Decebal. Repara aproape orice de la Apple.

 Semnătură 

Mac: iMac Pro 2017
Phone: iPhone X 256 GB Black
Tablet: iPad Pro Silver 128 GB + 4G
Watch: Apple Watch 3 42mm
TV: Apple TV 4 32 GB

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 5 ]
Avatar
RankRank
Jr. Member
Din: București
Macuser din: 30.11.10

cell gsm lamineaza sau schimba complet ansamblu lcd+sticla, ofera garantie si bon finscal wink

 Semnătură 

Nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma !

Profil