Bateria Airpods cand sunt scoase din cutia de incarcare…
  [ Ignoră ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

... e un dezastru. Mai putin de 10 ore de stand by. Am vorbit cu un “senior Apple adviser” (de astia dai cand the enervezi de tot pe cei care raspund in mod normal la telefon, si ei inteleg ca sunt depasiti de situatie), si n-a putut sa-mi zica cat e stand-by time pentru casti cand nu sunt in cutie, dar a confirmat ca e de asteptat sa se descarce total peste noapte.

Daca nu le pui in cutie la culcare o sa fie cu bateria zero dimineata. Castile se reconecteaza automat la telefon, Watch, ipad, etc, chiar daca ii dai tu disconnect manual din meniul bluetooth. Jaybirdurile mele X2 tin in stand by zile intregi, poate chiar mai mult de o saptamana. Faptul ca nu au buton de off (pusul in cutie actineaza ca buton de off) le face sa se descarce mai repede decat ma asteptam. Daca opresti BT pe telefon e si mai rau ca o sa caute sa se reconecteze toata noaptea si o sa moara si mai repede.
https://forums.macrumors.com/threads/airpods-case-bad-standby-battery-life.2022799/page-22

De ce ar trebui sa-ti pese de situatia asta inainte sa le cumperi?
Daca poti sa cari cu tine cutia oriunde te duci, n-ar trebui sa-ti pese deloc. Nu se descarca in cutie, cutia nu se descarca cu ele inauntru (dupa ultimul update de firmware), si chiar daca le folosesti pana la sleire, 15 minute de incarcat iti da 3 ore de viata noua.
Daca uiti cutia cand iesi din casa, sau nu poti sa o iei cu tine pentru ca nu ai loc in pantalonii de alergat, poti sa fii sigur ca n-o sa-ti mai mearga castile dupa 10 ore, chiar daca nu le folosesti deloc.

Eu sunt un pic frustrat ca Apple nu prezinta adevarul despre stand by time cand e presat de clienti - inteleg de ce n-ar pune informatia in fata pe site - dar n-o sa le dau inapoi ca stau prea bine in urechi. Sunt totusi frustrat pentru ca au mers 3 pasi inapoi cu W1 in ceea ce priveste viata castilor BT, daca toate modelele de casti BT de la toti producatorii o sa vina de acum incolo cu extra cutie cu baterie ca jertfa pe altarul W1, prefer metoda veche: apesi buton - se conecteaza, apesi buton - se deconecteaza si rezista zile si saptamani pana ai nevoie de ele din nou.

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 13.12.10

Si tu nu ai un buzunarel unde sa tii acea cutie? Eu am mers pe varianta Beats X. Am asteptat 4 luni precomanda la AirPods si m-am enervat cand am vazut ca nu vine. Si nu regret ca am decis sa iau Beats X. Sunt bunicele.

 Semnătură 

Mac: iMac Pro 2017
Phone: iPhone X 256 GB Black
Tablet: iPad Pro Silver 128 GB + 4G
Watch: Apple Watch 3 42mm
TV: Apple TV 4 32 GB

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06

Eu din reflex cand nu le folosesc le pun in cutie frumos..pentru ca stiu ca vor fi incarcate full cand le folosesc din nou.

Niciodata nu m-am ganndit sa le tin pe masa asa imprastiate Airpods.

 Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
iPhone XS 64Gb
AppleWatch Series 4 44’
Apple Airpods
Apple Homepod 2 buc
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Gen.1 4 buc pentru Airplay in curte si camere
———————————————————-
Apple Home activat,termostate,lumini si senzori

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 3 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca
Macuser din: 11.10.05

Ca si Pegasos, si eu le tin in cutie, nicidecum afara.
De alergat cu ele nu pot si nici nu vreau, nu le-am luat pt alergat si la cat transpir numai asta le mai lipsea - inundatie.

Acum, ca idee, si eu stau si 6 ore cu ele in urechi, dar sa fim seriosi, toti luam o pauza si atunci este mai lejer sa le pun in cutie ca sa stiu de unde le iau. pt mine este mai lejer…

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 4 ]
Avatar
RankRankRankRank
Moderator
Din: Oradea
Macuser din: 01.01.09

Eu le mai uit afara din cutie peste noapte (ascult muzica in pat inainte de somn deobicei).
Mai au vreo 15-20% dimineata, dorm minim 8 ore.

in schimb ale mele au ajus DOA, pod-ul Right nu se incarca - in mai putin de o sapt le-am returnat si am primit altele.

 Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPhone Plus.  Watch 38MM Stainless Steel.  AirPods
iPod Nano.  TV 4K. AirPort Extreme.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 5 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Sunt de acord cu tot ce scrieti: si eu le tin in cutie tot timpul, e reflex sa nu le las imprastiat.
de alergt am 4 perechi de shorts: 2 au 2 buzunare pe lateral si incape cu cardurile (sta aiurea dar incape, am testat azi), iar ifonul sta in celalat; 2 au buzunar unic in spate si nu incape langa telefon.
De transpirat, si eu sunt la fel, am intrebat apple si au zis ca nu garanteaza ca sunt sweat proof (spre deosebire de jaybird x2 pe care le foloseam inainte), dar am citit pe net teste de rezistenta la apa si se pare ca Apple underpromissed and overdelivered cu astea si se pare ca sunt destul de rezistente la apa/transpiratie. N-a intrat cu ele in dus, dar la alergat tin foarte bine.

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 6 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06
hamilton - 25 August 2017 06:14 AM

Eu le mai uit afara din cutie peste noapte (ascult muzica in pat inainte de somn deobicei).
Mai au vreo 15-20% dimineata, dorm minim 8 ore.

in schimb ale mele au ajus DOA, pod-ul Right nu se incarca - in mai putin de o sapt le-am returnat si am primit altele.


Daca nu se incarca…inseamna ca numai atinge pinii din carcasa..ori a ajuns murdarie acolo si trebuie curatat cu grija

Bine e ca se incarca foarte rapid castile

 Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
iPhone XS 64Gb
AppleWatch Series 4 44’
Apple Airpods
Apple Homepod 2 buc
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Gen.1 4 buc pentru Airplay in curte si camere
———————————————————-
Apple Home activat,termostate,lumini si senzori

Profil