Probleme Apple Pencil?
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 19.05.14

Buna seara. Astăzi am observat o problema cu Apple pencil ul meu. Mai exact când scriu sau desenez exista o diferența destul de mare între vârful creionului și ceea ce se întâmpla pe ecran. Am restartat tableta, am schimbat vârful creionului. Ma puteți ajuta cu o soluție? Multumesc anticipat.

Semnătură 

Iphone 7 plus, ipad pro 12,9, ipar air 2, Macbook Air 13 inch, magic mouse, apple watch 42, apple pencil, magic keyboard,

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06
didiD - 09 Septembrie 2017 03:01 PM

Buna seara. Astăzi am observat o problema cu Apple pencil ul meu. Mai exact când scriu sau desenez exista o diferența destul de mare între vârful creionului și ceea ce se întâmpla pe ecran. Am restartat tableta, am schimbat vârful creionului. Ma puteți ajuta cu o soluție? Multumesc anticipat.

Esti alimentat la sursa cu ipad cand se intimpla fenomenul? eu am patit cu anumite surse sa nu am control deplin la touch screen

Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
AppleTV 3 Dormitor 2
iPhone 7 32GB
AppleWatch 42 White
Apple Airpods
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Get.1 X 2 buc
———————————————————-
Apple Home activat,termostate,lumini si senzori

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

Există o diferență între felul în care se comportă în Notes de exemplu și aplicația folosită de tine ?

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 19.05.14

Nu, nu am tableta in priza. Și nu prea exista diferențe între programul de grafica in care lucrez (Concepts) și Notițe. As vrea sa spun de la început ca am iOS beta și am observat asta de când am făcut upgrade la 11.9 . Se poate sa fie asta cauza? Multumesc!

Semnătură 

Iphone 7 plus, ipad pro 12,9, ipar air 2, Macbook Air 13 inch, magic mouse, apple watch 42, apple pencil, magic keyboard,

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 19.10.05

Foarte probabil. Asteapta versiunea finala de iOS si actualizarea la Concepts.