2 din 2
2
iOS 11
  [ Ignoră ]   [ # 16 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06

Nici eu nu am remarcat fenomenul cu Wifi si Bluetooth…eu cum folosesc si AppleWatch sunt activat mereu cu ele.

Se pare ca nu s-a inteles functia din Centrul de Comanda…el deconecteaza telefonul de la reteaua wifi si bluetooth…nu aplica pe butonul de setare dezactivare wifi si bluetooth…

Dupa mine e ok ..iPhone nu consuma mai mult daca nu e conectat la wifi sau bluetooth..plus daca e activat in wifi sa nu se conecteze la retele straine,bluetooth 4.0 care cosuma foarte putin
Folosesc senzori in casa cu bluetooth si bateria tine in ele aproape un an…plus am un cantar smart cu bluetooth si ala tine bateria foarte mult

Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4 Living
AppleTV 3 Dormitor
iPhone 7 32GB
AppleWatch 42 White
Apple Airpods
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Get.1 X 2 buc
———————————————————-

[ Ignoră ]   [ # 17 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca
Macuser din: 20.06.08

După vreo 3 zile:

Intră în ceață când ești apelat, asta când ai un ceas, și Mini-ul e conecta prin FaceTime. Am apel, imi apre ecran negru, si singura soluție de deblocare pe moment este butonul ON/OFF. Asta a mai fost la ceva iOS.
De arătat arată relativ la fel, dor ceva animații în plus.
Nu mi se pare a fi la fel de intuitiv butoanele si functiile ce apar cu telefonul blocat.
Enervant că scrie cu litere mair la mail in ce director esti (PRIMITE, TRIMISE, COȘ, etc.)
E fain că au mutat tasta de sterge a numarului eronat jos, ca să nu mai fii nevoit să-ți prelugești degetul…

Hm.. nu e de 10, dar un 7 cu indulgență îi dau.

Semnătură 

“Cel cel mai sigur semn că există viață inteligentă în Univers este că niciodată nu au încercat să ne contacteze” - Bill Watterson.

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 18 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 14.03.11

Legat de Bluetooth, am o casca si o boxa Bose, pana acum când erau conectate arata nivelul bateriei pentru acestea, pe 11 nu mai arata. La casca arata si un icon mic ca e vorba de o casca.
Mai au de lucrat la iOS 11.

Semnătură 

iPhone 7 32GB

[ Ignoră ]   [ # 19 ]
RankRankRank
Member
Din: Sibiu
Macuser din: 19.01.08

Dincolo de toate, pentru mine cea mai mișto funcție din 11 e revenirea jos butonului de backspace din aplicatia de telefon.
În rest, foaie verde…

Imagini atașate
2017-09-26 09.47.02.jpg
 Semnătură 

Batman foloseste Mac

[ Ignoră ]   [ # 20 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
tomusel - 26 Septembrie 2017 09:52 AM

Dincolo de toate, pentru mine cea mai mișto funcție din 11 e revenirea jos butonului de backspace din aplicatia de telefon.
În rest, foaie verde…

Asta pentru ca să nu mai faci entorsă sau ce stiu e ce la deget!

Semnătură 

“Cel cel mai sigur semn că există viață inteligentă în Univers este că niciodată nu au încercat să ne contacteze” - Bill Watterson.

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 21 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 26.01.06

Nu mi se mai conecteaza la date dupa o vreme, ii trebuie restart, mai are cineva problema asta?

Semnătură 

Mcintoshing…

[ Ignoră ]   [ # 22 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

E cam de rahat versiunea… Se blocheaza des, nu poti raspunde la telefon, mai ales cand ai un ceas Apple. Ca sa raspunzi ori trabuie sa-l dai pe silent din buton, ori sa te faci ca refuzi apelul prin mesaj, si pe urma sa nulezi comanda… + că vrei sa trimiti un SMS din contacte, se deschide SMA fara a fi activa posibilitea de a-i trimite destinanturului ales un mesaj, ci trebuie sa inchiz aplicatie telefon, SMS si pe urma o ei de la capat!
Sper ca pe la11.11.11 sao stabilizeze
!

Semnătură 

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 23 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca, Satu Mare
Macuser din: 28.10.06

si pe iPhone 6 instalat ca “restore as new” tot are lag la deschidere de aplicatii
Naspa

Semnătură 

Succesul este o chestiune de noroc ! ... intreaba orice ratat si iti va spune lucrul acesta.
Si pentru ratat: Norocul apare atunci cand Pregatirea se intalneste cu Oportunitatea.

Macbook Air 13’, 1.7 Ghz i5, 4Gb RAM, 120 GB Flash
iPhone 5 Black, 16 Gb

2 din 2
2

‹‹ iOS 11 si iPhone 6      iOS 11.0.1 ››