Watch OS 4
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca
Macuser din: 20.06.08

A aparut tot aseaara cu iOS 11.

Semnătură 

“Cel cel mai sigur semn că există viață inteligentă în Univers este că niciodată nu au încercat să ne contacteze” - Bill Watterson.

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj Napoca - Bucuresti
Macuser din: 31.07.10

Vreo diferenta la baterie? Tine tot asa?

Semnătură 

CustoMac Pro - 27” | i7 4,4 Ghz | 16 GB RAM | GTX 970 4GB | 120 SSD + 6 TB HDD
iPhone 7 32GB
Apple Watch Series 1

Prin colectie:
iBook G4 - 12” | iBook G3 - 12” | Powerbook G3 - 12” | iPod Classic 5th Gen

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

prima zi a murit repede, dar de atunci merge bine si am 35% la sfarsitul zilei

Semnătură 

MB12 early2015, mini mid2010, i2, i4S, i6s, Watch Nike, iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AEx, AEBS

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca
Macuser din: 20.06.08

Are cateva functii faine, printre care un fel de lanterna

Semnătură 

“Cel cel mai sigur semn că există viață inteligentă în Univers este că niciodată nu au încercat să ne contacteze” - Bill Watterson.

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
huk - 23 Septembrie 2017 09:35 PM

prima zi a murit repede, dar de atunci merge bine si am 35% la sfarsitul zilei

Si pe watch OS 3 cat aveai la sfarsitul zilei? Intreb pentru ca eu in zilele fara workout am 55% cel putin, deci este cand ma tine si 48h fara probleme

Semnătură 

iPhone 7 32GB
Apple Watch Series 1

Prin colectie:

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Administrator

Cam la fel, poate 40-45%. Eu il folosesc mult cand sunt la munca: ma uit tot timpul la el, trimit mesaje, etc.

Semnătură 

MB12 early2015, mini mid2010, i2, i4S, i6s, Watch Nike, iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AEx, AEBS

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRank
Member

Eram cat pe ce sa fac update, si citesc că pe watch OS 4 au scos posibilitatea să accesezi muzica de pe iPhone?!?! WTF Apple https://forums.developer.apple.com/thread/79731

Semnătură 

iPhone 7 32GB
Apple Watch Series 1

Prin colectie:

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRankRank
Administrator
bogdi_N - 27 Septembrie 2017 02:11 PM

Eram cat pe ce sa fac update, si citesc că pe watch OS 4 au scos posibilitatea să accesezi muzica de pe iPhone?!?! WTF Apple https://forums.developer.apple.com/thread/79731

bullshit.

Nu poti sa alegi de pe watch sursa, dar daca ii dai play de pe phone, poti sa dai next, previous, pause play de pe watch.

Era ridicol sa alegi playlist de pe phone prin watch…

bateria 29 ore

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRank
Member
huk - 27 Septembrie 2017 04:11 PM
bogdi_N - 27 Septembrie 2017 02:11 PM

bullshit.

Nu poti sa alegi de pe watch sursa, dar daca ii dai play de pe phone, poti sa dai next, previous, pause play de pe watch.

Era ridicol sa alegi playlist de pe phone prin watch…

bateria 29 ore

De ce e ridicol? Eu mereu fac asta, si e foarte la indemana, mai ales cand alerg si vreau sa schimb playlist-ul. Acum trebuie sa scot telefonul? asa dupa ce mai am smartwach?
Next previous play stop pot si de pe casti. Nu inteleg de ce au scos un feature atat de folositor. Acum vor sa le cumparam Series 3 doar pentru a avea acces pe ceas la toate playlist-urile de pe apple music?
E cam bullshit ce face apple cu ultimele update-uri. La fel au facut si cu iOS 11, au eliminat 3D touch app switcher-ul, why the fuck would you do that? Ah da, pentru ca apare X, pun pariu ca cu ala are feature-ul asta pentru ca nu are homebutton.

Semnătură 

iPhone 7 32GB
Apple Watch Series 1

Prin colectie:

[ Ignoră ]   [ # 9 ]
RankRankRankRank
Administrator

schimbi playlistul cand alergi? big surprise Cat alergi?
Eu am alergat un half duminica asta si n-am simtit nevoia sa ies in afara playlistului pe care il folosesc intotdeauna.

Poti sa alegi playlistul din cele salvate pe ceas. (heavy rotation + ce ai mai salvat tu)

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 10 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

Asta m-a distrat și la Apple Music de pe Watch dealtfel. OK, ai acces la ‘jde mii de songs de pe ceas. Când basca mea le cauți si le schimbi, chiar si organizate in playlisturi?
Poate la cycling sau hiking, însă la alergat, mers, sporturi nautice etc ma îndoiesc.

[ Ignoră ]   [ # 11 ]
RankRankRank
Member

Mi se pare foarte aiurea ca au scos feature-ul asta, eu muzica mereu o controlez de pe ceas, chiar si cand sunt acasa sau la birou, imi ia 3 sec sa ridic mana si sa schimb playlist-ul.
Si cand vine vorba de workout, indiferent ca e cycling, alergat sau la sala, e de o mie de ori mai usor sa ridici mana si sa schimbi melodia decat sa iti cauti telefonul.
Ca voua nu vi se pare o problema, lucky you, dar e plin net-ul de thread-uri pe tema asta. E un mare fuck you by Apple, care te obliga sa cumperi Series 3 pentru a avea toate melodiile din apple music pe ceas.

Semnătură 

iPhone 7 32GB
Apple Watch Series 1

Prin colectie:

[ Ignoră ]   [ # 12 ]
RankRankRankRank
Administrator

life is simpler on shuffle

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 13 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

Gata, am reușit si eu sa îl iau pe al meu de la eMAG. Un Space grey aluminium GPS căruia i-am luat o curea Milanese Loop Black.
Câteva impresii fata de Series 0 SS cu link bracelet, pe care îl aveam pana acum:

Ca viteza e incomparabil, ceea ce era de așteptat. Se simte in special la viteza de răspuns Siri si la aplicațiile non-native.
Ca volum difuzor e mai puternic decât Series 0, nu cu mult însă se simte.
Ecranul are luminozitate mai mare, ceea ce e valabil deja de la Series 2 încoace, in plus confirm ca ion glass are lizibilitate mai buna pe timpul zilei decât safirul. Însă feelingul la force touch e diferit, safirul se simte mai dur si cumva mai puțin flexibil.
Având GPS integrat, nu se mai leagă constant la GPS-ul de la iPhone ca urmare in iOS11 pe iPhone nu imi mai omoară bateria cum o făcea Series 0.
Marea surpriza plăcută, Milanese Loop Black se potrivește perfect cu space grey. Da, nuanța la părțile care se prind de carcasa ceasului e ușor mai închisă dar in utilizarea curenta e imposibil de sesizat practic.

Overall, e același ceas dar cu o viteza sensibil mai mare. Se simte mai rapid cu WatchOS 4 decât era Series 0 cu WatchOS1.