Ajutor tethering iPhone G3
  [ Ignoră ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.01.09

Pentru ca de mai multe zile astept degeaba sa-mi raspunda cineva la rugamintea lansata in topic-ul vechi, cu scuzele de rigoare am deschis un topic nou, poate asa totusi imi raspunde cineva avizat.

Am incercat instalarea fisierului atasat la deschiderea topic-ului, despachetat si trimis prin mail, dar imi da eroare:
“safari could not install a profile due to an unknown error”
Am gasit pe forumuri parerea ca proxy poate deranja, de aceea am sters randurile care se refera la proxy, asa:
https://www.dropbox.com/s/5r3kx9ujmmj8972/Tethering-OrangeRO_noproxy.mobileconfig?dl=0
Din pacate imi da aceeasi eroare. Va rog sa ma lamuriti cum altfel trebuie procedat?

http://www.macuser.ro/index.php/forums/viewreply/335914

Merci,
BDA

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06

Inca mai vrei sa folosesti un telefon vintage pentru tethering? nu merita zic eu

in plus operatorul Orange iti permite functia tethering inclusa in abonament nu altfel

 Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
iPhone XS 64Gb
AppleWatch Series 4 44’
Apple Airpods
Apple Homepod 2 buc
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Gen.1 4 buc pentru Airplay in curte si camere
———————————————————-
Apple Home activat,termostate,lumini si senzori

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.01.09

1. Merci pentru considerente, dar intrebarea nu se referea daca sa folosesc iPhone 3G, sau nu!

2. Daca ai la ordinul zecilor de Gb internet pe Orange PrePay, cum sa nu-ti poti folosi de pe Tethering, din moment ce de pe aceeasi cartela in orice alt telefon HotSpot merge printr-un singur click!

3. Daca totusi nu s-ar putea folosi, poti sa-ti dai seama si tu, ca inseamna concurenta neloiala, ca de exemplu taxa de prima inmatriculare pentru autoturismele oldtimer!

Profil