Problema Adobe pe Sierra
  [ Ignoră ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 03.12.10

Salut, am o problema destul de enervanta de care nu pot sa scap si anume CEPHtmlEngine (procesul din Adobe Photoshop care imi tine procesorul la 90-100 grade), imediat ce ii dau force quit temperatura scade la 50 grade, inchiderea procesului nu afecteaza cu nimic utilizarea softului insa am incercat sa-i dau rename dupa care restart si am constatat ca “new document” si “open” in photoshop nu functioneaza ceea ce il face inutil. am incercat toate modalitatile gasite pe forumurile Adobe cat si pe youtube insa nu reusesc sa scap de ea… daca a mai intampinat cineva problema asta si are rezolvare, astept cu nerabdare un raspuns, mersi.

Imagini atașate
IMG_2530.jpg

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Bucureşti, Sala Palatului
Macuser din: 30.10.05

https://helpx.adobe.com/x-productkb/global/high_cpu_usage_cephtmlengine.html
Nu ești singurul.

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
Rank
Newbie
Din: 

am facut exact ce scrie aici, dupa restart a fost la fel

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca, Romania
Macuser din: 13.12.05

Printre altele, procesul CEPHtmlengine este folosit de extensiile Photoshop, ele sunt diferite de plugin-urile propriu zise, pentru ca au alocate panouri. Adobe Cloud foloseste un astfel de panou si este activat by default. Incearca sa-l opresti, Photoshop > Window > Extensions si vezi acolo.

Semnătură 

You’re on a Mac. If something seems complicated, you’re doing it wrong!

 Macbook Pro 13, 2010
 iPhone 5

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
Rank
Newbie
Din: 
Xanthrax - 06 Noiembrie 2017 01:02 PM

Printre altele, procesul CEPHtmlengine este folosit de extensiile Photoshop, ele sunt diferite de plugin-urile propriu zise, pentru ca au alocate panouri. Adobe Cloud foloseste un astfel de panou si este activat by default. Incearca sa-l opresti, Photoshop > Window > Extensions si vezi acolo.

la Windows > Extensions am doar Adobe Color Themes si Recent Files…..