Se merita schimbul Iphone SE cu 7
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 23.10.10

Salut pasionati,

Asa cum spune si topicul….se merita sa schimb un SE (16 gb) cu Iphone 7 32 GB????

Amandoua sunt noi.

Multumesc pentru ajutor

Semnătură 

Iphone SE
Ipad 3
Iwatch 1 42

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Tulcea
Macuser din: 26.08.06

Probabil oferi si diferenta,nu?

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

este prin programul green de la istyle….daaa se plateste o diferenta ....dar pe mine ma intereseaza daca se merita sau nu….desi din punct de vedere tehnic sunt aproape la fel.

Semnătură 

Iphone SE
Ipad 3
Iwatch 1 42

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucharest
Macuser din: 16.11.08

Salutare, nu merita. Motivele:

1. Platesti pretul final pentru acest schimb insumat similar cu cel al i8-ului.
2. iPhone-ul “normal/standard” are cea mai slaba durata de utilizare a bateriei din toata oferta generatiei respective, SE-ul fiindu-i superior in acest aspect.
3. Daca esti dispus sa iti faci un credit pentru un telefon, este alegerea ta, dar experienta mea personala cu iStyle a fost una deosebit de dezamagitoare (nu implica un telefon si nici nu am facut vreun credit).

Fiecare dintre noi are asteptari diferite de la un device, pentru mine SE-ul este potrivit deoarece am un stil de viata activ, ii pot pune o carcasa anti-shock solida fara probleme (l-a “salvat” de cateva ori pana acum), folosesc intens Apple Music si ma pot bucura de acest serviciu fara a umbla cu incarcatorul dupa mine.

Ca recomandare, ar fi sa te orientezi spre modelul 7 Plus, l-am folosit cateva saptamani si am fost placut surprins de baterie, camera net superioara SE-ului, rezistenta la apa si Touch ID-ul bazat pe haptic engine. Depinde de tine si de cerintele tale, dar nici nu iti pot recomanda sa iti cumperi un i8 fara o carcasa anti-shock, deoarece Apple te va taxa foarte mult pentru inlocuirea sticlei din care este construit.

Sper ca am fost de ajutor!

Dimineata frumoasa smile

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

multumesc pentru raspuns…...pentru varianta de PLUS am si eu inclinatie dar nu au in oferta de Green Program…..dar daca apare o sa optez pentru asa ceva…..ei mai au in oferta si Iphone 8….insa eu ma feresc de sticla ......

Semnătură 

Iphone SE
Ipad 3
Iwatch 1 42

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05

SE-ul aproape ca nici nu-l simti in buzunar. Pentru mine este argumentul suprem. In rest sunt de acord cu ce a spus defcon depre asta micu’ si bun. tongue wink

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

va multumesc pentru raspunsuri….ca de obicei la inaltime…

PS: si ca sa fac o gluma buna ...ieri eram in iStyle si o gloata de oameni adunati la Iphone X .....zic ei .....“ce naspa este X asta…..este naspa ca nu are butoane” .....alti care vroiau sa cumpere se luau dupa aia ....da domne ai dreptate nare butoane ...nu mai cumpar….butoanele sunt problema la X.

Sa inteleg ca samsungii raspberry stau si fac reclama proasta.

Semnătură 

Iphone SE
Ipad 3
Iwatch 1 42

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucharest
Macuser din: 16.11.08

Ca sa fiu putin off-topic, legat de noile Samsung-uri avem “the good, the bad and the ugly”.

the good / super design, super ecrane, jack de 3.5mm audio.

the bad / pretul platit pentru un astfel de terminal se aproprie de cel al unui device Apple, folosind un sistem de operare open-source cu un skin de prost-gust pus peste.

the ugly / face referire la the “the bad” unde voi aprofunda acea abominatie de sistem de operare numita “Android”. Update-uri rare, ineficiente, optimizare slaba cu hardware-ul, si lista poate continua. Fereasca Sfantu’ sa cumperi un Android care costa cat un SE, dupa 6 luni uita OEM-ul de tine si ramai out-of-date cand nici n-ai apucat “sa-til faci al tau”.

Daca fiecare fabricant de telefoane cu Android nu ar mai tine mortis sa-si “optimizeze” OS-ul dupa bunul lor plac si am avea update-uri centralizate, ar fi alta poveste, dar din pacate nu traim in acea lume, asa ca platim faimoasa “Apple Tax”, peste care dragii nostri reselleri mai adauga cu nemiluita.

D.p.m.d.v., daca Apple Music ar fi fost achizitonat prin ei, ar fi costat pe putin 50 ron/luna.

Solutia: Apple Store Romania, o dorinta pe care cu totii o asteptam de prea multa vreme. Pana atunci, vorba aceea… “Draga Mosule…”

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09

au inceput sa apara si ceva producatori cu android fara skin. Din pacate si pixel II nu prea are sex appeal.

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 2 & 4 | iPad Air 2 | iPhone 6 & 7 | Apple Watch I | aptv 2 & 4 | AirPort Express