Apple Wired Keyboard - mai exista? Alternative?
  [ Ignoră ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 16.03.07

Hello macusers,
Tastatura “Apple Wired Keyboard” cu numpad varianta ro sau int - mai exista pe piata? Sau apple a omorat pentru cele “magic”?
Dilema - a sosit vremea sa imi schimb tastatura apple cea alba care inca mai merge dar mai greut. Tot caut prin magazinele online (istyle, noumax, emag) si nu mai gasesc. A omorat Apple tastatura cu fir?
Sau aveti idee pe unde ar mai fi in stoc ceva clasica cu fir? Parca mi se pare cam mult sa dau peste 700 lei pe o tastatura.. Si da, vreau cu numpad ca il folosesc mult!

Alternative? Nu mai gasesc nici pe cea de la Logitech, Wireless Solar K750 - desi nu mai tin minte cat costa, poate la fel de mult ca magic keyboard. Alte alternative cu numpad sunt?

Semnătură 

•touch•

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Oradea
Macuser din: 02.01.09

Mai sunt si alti reselleri, Vox din Timisora de pilda. Uita-te la astia mai micuti, poate mai au prin stock.
Sau magazine mari (ca emag, mediagalaxy) dar cu mai putine produse Apple, gen Evomag.

Modele nu se mai vand la Apple de ceva vreme.

smile

Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPad Air. iPhone Plus.  Watch 42MM.  AirPods
iPod Nano.  TV. AirPort Extreme.

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 19.01.09

http://matias.ca/aluminum/mac
Beautiful aluminum design with numeric keypad.
Modeled after Apple’s iconic aluminum keyboards, the Matias Wired Aluminum Keyboard looks & feels just as nice as the Apple originals.

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 26.01.06

Second? Eu am luat asa doua super ieftine, una wireless si una cu cablu, au ceva probleme da nu majore. le-am spalat bine sub jet de apa ca sa para mai noi. Intre timp am ajuns la concluzia ca vreau una cu baterie built in ca sa nu-mi mai bat capu, dar nu stiu cand o sa ma indur sa dau 500lei pe una.

Semnătură 

Mcintoshing…

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 16.03.07

Multumesc, o sa ma uit la asta mai mici. Nu m-am gandit ca poate au pe stoc. Dadusem cu google, dar probabil nu au indexarea asa buna ca altii mari (emag, etc). Peste matias am dat si eu, dar nu stiu daca sunt ok, are cineva experienta cu copia de tastatura facuta de matias?
M-am gandit si la second, dar imi trebuie pentru munca (de aia vreau sa o schimb pe ceva alba ca a inceput sa cam dea rateuri..) si trebuie sa o testez bine de tot, deci sa o gasesc in bucuresti.

Semnătură 

•touch•

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Macuser din: 18.10.05

Eu am luat second si au fost OK.

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRank
Member

Matias au cumparat mai multi consorti din Ungaria, s-au declarat multumiti.

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti / Vaslui
Macuser din: 26.06.11

Da un mail la . si intrreaba de tastatura. Cine stie?

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Macuser din: 18.10.05

Ma bag si eu ca musca in lapte…
M-am uitat pe site-ul lui Matias, tastaturile arata foarte OK, ai zice ca sunt APPLE originale.
oare Apple isi apara proprietatea industriala? Sau poate oricine sa copieze orice?
Sa nu ne mai miram de fake iphone-uri si altele…

[ Ignoră ]   [ # 9 ]
RankRankRank
Member

Aspectul acesta l-au ridicat si consortii din Ungaria. Pare-se ca productia e reglementata juridic cu Apple

[ Modificat: 27 Noiembrie 2017 02:58 PM de altero ]