Scade prețul pentru înlocuirea bateriei iPhone
  [ Ignoră ]
RankRankRank
Member
Din: Pitesti
Macuser din: 26.01.08

“Apple is reducing the price of an out-of-warranty iPhone battery replacement by $50 — from $79 to $29 — for anyone with an iPhone 6 or later whose battery needs to be replaced, starting in late January and available worldwide through December 2018. Details will be provided soon on apple.com.” https://www.apple.com/iphone-battery-and-performance/
Oare o să fie disponibilă oferta și în România prin distribuitorii autorizați?

Semnătură 

iMac G4
iBook G3

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucharest
Macuser din: 16.11.08

Update: Reducerea este valabila incepand de astazi.

Din fericire nu am nevoie de inlocuirea bateriei dar daca vreun coleg de pe forum va apela la “dragii” nostri reselleri, il rog sa ne comunice si noua costul (29e pt Europa, AppleStore oficial).

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09
defcon - 31 Decembrie 2017 03:28 AM

Update: Reducerea este valabila incepand de astazi.

Din fericire nu am nevoie de inlocuirea bateriei dar daca vreun coleg de pe forum va apela la “dragii” nostri reselleri, il rog sa ne comunice si noua costul (29e pt Europa, AppleStore oficial).

Nu ai telefon i6 sau bateria a fost diagnosticata ca fiind buna?

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 2 & 4 | iPad Air 2 | iPhone 6 & 7 | Apple Watch I | aptv 2 & 4 | AirPort Express

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

Tocmai ce mi-am luat Geekbench 4 si fac niste teste, duc bateria la schimbat, revin cu teste dupa.

Semnătură 

MBA ‘15 | iPad mini 2 & 4 | iPad Air 2 | iPhone 6 & 7 | Apple Watch I | aptv 2 & 4 | AirPort Express

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

deci azi cu bateria de 3 ani
Single
1322
Multi core
2257

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

Am fost ieri si am alasat tel la service, bateria era muci, 29€ inlocuitul. Scrie mare peste tot ca au probleme termenii de reparatie datorita numarului enorm de clienti cu batery gate, eu cat am fot 15 min am fost singurul, dar ma rog ... Va fi gata intr-o saptamana. Revin cu benchmark si impresii din folosirea reala.

Semnătură 

‹‹ iPhone SE II      iPhone SE - restart ››