iPhone 7 plus No service intalniti?
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 21.07.08

Salutare,
Am un iPhone 7 Plus model A1784, il folosesc pe reteaua Orange. Telefonul a fost inlocuit pe garantie anul trecut, luna Septembrie la Noumax.
Problema ce o am cu el este ca pierde semnalul in mod aleatoriu, mi se intampla in timp ce merg pe strada in Bucuresti, ies de la metrou sau cand calatoresc cu masina prin tara.
Semnalul il pierde cateva secunde, imi arata No Service si de obicei isi revine fara sa intervin, in unele cazuri cand dureaza mai mult il introduc in Airplane Mode si dezactivez, revenindu-si.

Intrebarea mea este daca intampinati problema, e motiv de ingrijorare, mai ales ca Apple a recunoscut iPhone 7 unele modele au probleme.

Semnătură 

Early 2015 Retina MacBook Pro 2.9GHz 13”
June 2012 MacBook Pro 2.6GHz 15” vândut

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Macuser din: 13.12.10

Si eu am aceeasi problema, cu aceeasi solutie ca a ta. Nu se intampla foarte des, de asta nici nu ma deranjeaza asa tare. Ieri Apple a anuntat un program de inlocuire a acestor dispozitive cu probleme.

Semnătură 

Mac: iMac Pro 2017
Phone: iPhone X 256 GB Black
Tablet: iPad Pro Silver 128 GB + 4G
Watch: Apple Watch 3 42mm
TV: Apple TV 4 32 GB

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRank
Jr. Member
Macuser din: 21.07.08
Fotograful Anonim - 03 Februarie 2018 12:19 PM

Si eu am aceeasi problema, cu aceeasi solutie ca a ta. Nu se intampla foarte des, de asta nici nu ma deranjeaza asa tare. Ieri Apple a anuntat un program de inlocuire a acestor dispozitive cu probleme.

Nu este des nici la mine, dar se intampla, din acest motiv nici nu mi-am batut capul sa mai merg cu el in service. Intr-un fel ma bucur smile sa aud ca nu sunt singur, am mai citit pe forumuri din afara Ro ca sunt utilizatori afectati si pe modelul 7+ A1784.

Semnătură 

Early 2015 Retina MacBook Pro 2.9GHz 13”
June 2012 MacBook Pro 2.6GHz 15” vândut

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member
Din: Constanta
Macuser din: 18.10.05

https://www.engadget.com/2018/02/02/apple-iphone-7-no-service/

Semnătură 

Have an apple.
-It’s good for you!

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 26.01.06

Semnalul slab la apple e legendar smile) Dar partea cu metrouu pot s-o inteleg, poate nu au antena la statia ta.
In Cj in cladirea in care lucrez in lift pica semnalu, cand sunt la masa la parter in aceeasi cladire pica semnalu. Cand stau la geam la etaj netu merge destul de slab. Restul oamenilor normali in principiu au semnal.
Am un 5s

Semnătură 

Mcintoshing…