Macbook Pro 13’
  [ Ignoră ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 10.02.18

Salutare forum.
Nu stiu daca postez unde trebuie, daca nu, va rog sa ma scuzati, dar sunt intr-o dilema foarte mare.
Peste 2 saptamani intentionez sa-mi schimb laptop-ul, si ma gandeam sa iau un MacBook Pro de 13, cel non Touch-Bar de la iStyle. Am cateva intrebari, sper sa gasesc pe cineva sa ma lamureasca. As avea de ales intre un MacBook si un ZenBook de la Asus. Acelasi pret il au ambele.
O sa il folosesc la multimedia, office din greu, proiecte, facturi/etc programe pt contabilitate, browsing si putin light gaming, zic putin pentru ca CS GO e singurul joc care il joc in momentul actual.
Intrebarea mea este, pot sa rulez CS:GO pe macos in conditii bune? Din ce vad e valabil si pt MacOs dar nu stiu cum merge.
A doua intrebare: Pentru ce vreau eu sa fac, merita trecerea de la Windows la MacOs? Detin tableta de la Apple si Iphone 7, sunt fan Apple si chiar imi place.
A treia intrebare: Daca cumva, prin absurd, se gaseste un joc gen Lineage 2, sa incep sa-l joc, are merge on prin dual boot pe windows?
Multumesc frumos!

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Oradea
Macuser din: 02.01.09
Trynty - 10 Februarie 2018 12:10 AM

Intrebarea mea este, pot sa rulez CS:GO pe macos in conditii bune? Din ce vad e valabil si pt MacOs dar nu stiu cum merge.

Si eu ma joc pe MBP Besiege. Left4Dead si putin CS:GO.
Am macOS High Sierra + Windows 10 Pro [deci dual boot cum vrei tu]. Toate jocurile alea sunt si pe macOS, dar macOS nu e pentru jocuri so iti recomand sa instalezi din start Windows.
DirectX e king pe langa Metal2 la jocuri - in rest, Metal all the way.
Vorba aia, you don’t take a knife to a gun fight smile

Trynty - 10 Februarie 2018 12:10 AM

A treia intrebare: Daca cumva, prin absurd, se gaseste un joc gen Lineage 2, sa incep sa-l joc, are merge on prin dual boot pe windows?

Mac-urile sunt si ele computere cu procesoare Intel si placi AMD/Nvidia ca orice PC de pe piata….
Poti sa instalezi lejer orice OS vrei, chiar si RedStar OS.
Dual-boot, triple-boot..

Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPad Air. iPhone Plus.  Watch 42MM.  AirPods
iPod Nano.  TV. AirPort Extreme.

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 10.02.18

Am inteles. Se multumeste frumos de raspuns!
Inca ceva, in legatura cu modelele de MacBook se merita 2000 lei pentru Macbook pro 13 de 256+touchbar si iris 650? Sau nu e diferenta mare intre 640 si 650?
Daca pun windows in dualboot, imi ajunge gen 128 gb?

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Oradea
Macuser din: 02.01.09

Always go for faster graphics when you can.
128GB e cam putin pentru amandoua… eu 110GB am pus pt Windows doar (si ma joc doar alea 3 jocuri).

Daca poti, ia-l pe ala cu TouchBar. SSD dublu si grafica mai rapida..

Imagini atașate
Screen Shot 2018-02-10 at 21.09.54.png
 Semnătură 

Is that a bent iPhone 6 Plus in your pocket or are you just happy to see me ?

15” Macbook Pro BTO. 13” Macbook BTO. 20”  Cinema Display
iPad Air. iPhone Plus.  Watch 42MM.  AirPods
iPod Nano.  TV. AirPort Extreme.