Problema Headphone Jack Iphone 7
  [ Ignoră ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 23.10.10

Salut prieteni,

Am cumparat de curand un Iphone 7 SH si cand pun headphone jack si adaug castile Dr Dree sau castile de telefon….imi zice ca accesoriile nu pot fi gasite si se aude muzica pe speaker….sau uneori face figuri cand merge cand nu merge dar mai multe un merge.
Am adaugat si poza cu eroarea.

Am vorbit cu baiatul de la care am cumparat telefonul si mi-a dat un nou adaptor dar tot la fel functioneaza.

Ce este de facut ?

Imagini atașate
1.jpg
 Semnătură 

Iphone 7
Ipad 3
Iwatch 1 42
Iphone 6S Plus

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucharest
Macuser din: 16.11.08

Ai incercat sa-l cureti?

Semnătură 

Setup: cateva produse Apple pe care nu simt nevoia sa mi le afisez aici.

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

da nu are nimic…..insa cautam pe net sa vad care este diferenta dintre un adaptor original si unul aftermarket….este posibil ca cel primit sa fie aftermarket desi arata identic cu unul original…

Dar si calitatea sunetului se aude mai prost….sa fie oare de la mufa din telefon?

Semnătură 

Iphone 7
Ipad 3
Iwatch 1 42
Iphone 6S Plus

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member
Din: Tg.Mures
Macuser din: 11.01.08

E foarte probabil sa fie unul fake.Piata e plina de astfel de mizerii chinezesti de doi bani si atat de bine sunt contrafacute incat e foarte greu sa le deosebesti. Fa un test cu unul care ai convingrerea ca este original( de imprumut de la vreun amic) iar apoi sa cauti sa cumperi unul.

Semnătură 

Publicitatea este minciuna legalizată-H.G. Wells

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 

Problema rezolvata….am cumparat unul nou de la magazin autorizat si merge perfect…

Semnătură 

Iphone 7
Ipad 3
Iwatch 1 42
Iphone 6S Plus