iPad 4 WiFi nu se conecteaza la retea. Problema hardware?
  [ Ignoră ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 29.01.11

Buna seara!
Am un Ipad 4 WiFi care de azi nu se mai conecteaza la reteaua WiFI a casei - cu mesajul “Incorrect password for…..” sau “Unable to connect…..” . Pana azi dimineata a mers perfect, aseara ultima operatiune a fost o actualizare a unor aplicatii.
Am incercat urmatoarele la router: reset router, verificare setari wireless router.
La iPad: reset network, full reset, restore din DFU - Itunes Windows 10.
Nici una din aceste operatiuni nu au dat rezultate.
Router-ul functioneaza cu aceleasi setari, un iPad mini 3 si un iPhone 6S se conecteaza in continuare la el fara probleme.
Bluetooth-ul iPad-ului functioneaza, l-am testat cu o boxa BT.
Am facut restore pe 2 pc-uri diferite, ambele Win 10.
Credeti ca e hardware, chiar daca toggle-ul de la WiFi-ul tabletei functioneaza si nu este gri?
Multumesc!

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
Rank
Newbie
Din: Baia Mare
Macuser din: 10.01.11

Incerca sa te conectezi cu tableta la o alta retea - merge ? Ex: Te poti conecta la hotspot-ul iPhone-ului ?

Eu am un SE pe care n-am reusit (niciodata) sa-l conectez la reteaua unui amic (pe care-l vizitez des) toate androidele si un IPad merg, SE-ul meu la fel “Incorect password ...”. Precizez merge fara probleme in alte n retele WiFi (reconosc foloseste un router super ieftin Serioux parca ...).
Succes

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 29.01.11

Am incercat alte rețele WiFi din mall-uri, cafenele, cu parola si fără, dar niciun rezultat. Am încercat si hotspot iPhone si Android, iarăși același mesaj. Incorrect password for….. sau Unable to connect…..
A mers doar conectat prin bluetooth.
Pare a fi hardware.
Cunoașteti pe cineva in București care ar putea repara iPadu-ul?
Mulțumesc!