Decodare iPhone 6 cumparat de la Vodafone Ro
  [ Ignoră ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 19.01.09

Buna!

As avea nevoie de sfaturile priceputilor:

Ar fi de cumparat un iPhone 6/64Gb in stare brici, achizitionat de la Vodafone Romania. A expirat perioada de restrictie, s-a cumparat un iPhone nou de la ei, si asteptam oferta de decodare de la ei, insa proprietarul nu mai are factura originala. Gandesc asa:

Pe deoparte Vodafone are in contabilitate, precum si in baza de date copie digitala de la factura, deci nu ar trebui sa fie impediment ca proprietarul nu are factura in original.
Pe de alta parte vreau sa evit Jailbreak, vreau decodare pe bune, ceea daca am inteles bine, duce telefonul in stare Neverlocked!

Dupa documentatia de mai jos ar trebiu sa nu fie probleme:
https://www.vodafone.ro/libs/documents/digital_asset/v080064.pdf

Merci,
BDA

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
Rank
Newbie
Din: Bucuresti
Macuser din: 29.10.09

Salut, eu am deblocat un 6S la Vodafone. Am fost la un Magazin Arsis si angajatul mi-a cerut factura si CI-ul plus ~50 lei.

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
jean3210 - 19 Mai 2018 03:30 PM

Salut, eu am deblocat un 6S la Vodafone. Am fost la un Magazin Arsis si angajatul mi-a cerut factura si CI-ul plus ~50 lei.

Merci. Si a devenit „neverlocked”?

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member

Sa va minunati ca s-a rezolvat problema!
Nu stiu explicatia tehnica, dar vanzatorul s-a dus la Vodafone, angajatul a introdus o cartela Telekom, iar iPhone-ul l-a recunoscut. Dupa asta si eu am introdus cartela Orange, si functioneaza fara probleme!