Adaugare PDF-uri ca linkuri intr-un PDF
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Arad
Macuser din: 17.01.07

Buna,

Am creat un document in Word. In el am inserat cateva diagrame Visio. Fiind imense ca dimensiune, am decis sa le export ca PDF si le-am adaugat in Word ca si obiecte. Cand cititorul dadea click pe iconita ii deschidea PDF-ul respectiv.

Clientul mi-a cerut sa ii fac un PDF in loc de Word. Asa ca am generat acel Word ca PDF. Dar, am descoperit ca linkurile nu mai functionau.

Asa ca am decis sa editez PDF-ul din Acrobat si la fiecare iconita PDf din document i-am alocat ca link un PDF. Toate bune. Am trimis fisierul la client. Surpriza. Cel putin pentru mine. Linkurile nu functionau. Am facut o proba, deschizand PDF-ul meu pe un alt computer. Nu merg.

Am cautat pe forumul Adobe si am dat peste acest link: https://forums.adobe.com/thread/1121417. Este de acum cinci ani. Ultima postare este a mea cu screenshoturi. Ideea este ca fie au omis ceva, fie nu fac eu ceva corect.

Va rog sa ma ajutati.

Cu stima,

Semnătură 

TODAY is a gift: that’s why it is called THE PRESENT.

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

De ce nu le adaugi ca anexe la sfarsit (un singur PDF) si pui linkuri la sectiuni in document? Bookmarks merg sigur.

Semnătură 

MB12 early2015, mini mid2010, i2, i4S, iX, Watch Nike, iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AEx, AEBS, Homepod

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Arad
Macuser din: 17.01.07
huk - 05 Iunie 2018 06:24 PM

De ce nu le adaugi ca anexe la sfarsit (un singur PDF) si pui linkuri la sectiuni in document? Bookmarks merg sigur.

Keep it simple. Multumesc.

Semnătură 

TODAY is a gift: that’s why it is called THE PRESENT.