Calendar notifications cu voce.
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: The Colony, TX
Macuser din: 11.10.05

Pe android aveam o aplicatie care imi citea ( text to speech cu cateva filtre ) notificarile din calendar. Foarte util cand este “moda” in firma sa adaugi pe toata lumea ca “optional” la sedinta ta asa ca bipaie telefonul intr-una cu sedinte si trebuie sa il deschizi sa vezi la fiecare daca trebuie sa participi sau nu. Asa, androidu zicea din buzunar: “BIP! Meeting: Bla bla uninteresting stuff starting in 5 minutes” si ii dadeam dismiss fara sa ma uit la ecran.

“Calendar Snooze” ii zice aplicatiei pe android.

Exista ceva similar pe iOS ? ( va rog, nu imi spuneti de Accesibility -> VoiceOver ... )

Multumesc.

Semnătură 

Apple:5x macmini (G4, 2007, 2009, 2010, 2012)
UNIX:IBM 7011-250/AIX 5.1, HP Jornada 680/JLime, HP 9000 F20/HP-UX 11.11
PC:PentiumD/Debian, HP t5300/Debian
Misc:Spectrum 48k, 8x Raspberry Pi, 2x CHIP

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

Răul se taie întotdauna de la rădăcină.
Rules in Exchange. Eu am foarte multe care incep cu IntSpam ...
Mai mult ca sigur ai niște patterns prin meeting request-urile alea. Măcar mai reduci din ele.

Le omori înainte să atingă smartfonu’.

Altfel, cică Fantastical 2 ar avea ceva opțiuni de genul. Nu știu, nu l-am folosit.
Alte opțiuni de bricolaj: probabil Siri Shortcuts din iOS 12, mai la toamnă, să te ajute. Sau până atunci o variantă mai veche a aplicației Workflow (dar compatibilă cu ultimul iOS) dacă o mai ai.

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

‹‹ iPhone S/H - sfaturi      Intrebare ››