Licență Office: cum de unde?
  [ Ignoră ]
RankRankRank
Member
Din: Bacau/Iasi
Macuser din: 05.02.13

Așa cum scrie și în titlu, care ar fi cea mai safe/ieftină variantă pentru a cumpăra o licență pt suita Office (Mac desigur)? Menționez că nu mă interesează să o folosesc decât pe un singur calculator și acesta personal. Mulțumesc

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

https://www.price.ro/preturi_microsoft_office_home_and_student_2016_pentru_mac_(gza-00550)_1297798.htm

Aceasta este varianta de Office retail, pentru persoane fizice (nu firme), licența nu expiră, dacă schimbi Mac-ul o poți muta pe noul Mac.
Ai nevoie să trimiți adresa de mail cu care ai sau îți vei face cont Microsoft pe care va fi alocată licența.
Acum, ce este și cum funcționează un cont Microsoft este o experiență în sine.

Notă: evitați elicente.ro, softwaredeals.ro.
Senetic e firmă serioasă, dacă vrei cel mai bun preț fără țepari. Nu bag mâna în foc că lucrează direct cu end-useri.
Aș fi zis Noumax, probabil la ei ai cea mai bună experiență de cumpărare dar nu au cel mai mic preț. Acum, pentru 50 de lei în plus, poate vrei totuși să iei de la ei.

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
Din: Pitesti
Macuser din: 26.01.08
c_A_b - 24 Octombrie 2018 07:58 PM

Așa cum scrie și în titlu, care ar fi cea mai safe/ieftină variantă pentru a cumpăra o licență pt suita Office (Mac desigur)? Menționez că nu mă interesează să o folosesc decât pe un singur calculator și acesta personal. Mulțumesc

Direct de la Microsoft: Office 2019 pentru acasă 649,99 lei (achiziție unică) https://products.office.com/ro-ro/buy/compare-microsoft-office-products-for-mac

Imagini atașate
office.jpg
 Semnătură 

iMac G4
iBook G3

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09

Daca lucrezi pentru o firma e mai mult ca sigur folosesti office 365 si ai dreptul de a instala pe 5 device-uri, eu am pe comp de la munca, home pe workstation, laptop , air, ipad.

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 2 & 4 | iPad Air 10.5 Pro | iPhone 6 & 7 | Apple Watch II | aptv 2 & 4 | AirPort Express