Microsoft lanseaza AV pentru Mac :)
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09

Crea ca o sa se strice de ras multi Mac useri smile
https://arstechnica.com/gadgets/2019/03/microsoft-ships-anti-virus-for-macos-as-windows-defender-becomes-microsoft-defender/

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 4 & 10.5 Pro | iPhone 6 & 7 | Apple Watch IV | aptv 4K

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Arad
Macuser din: 20.06.09

Si pe mine m-a luat rasul cand am vazut anuntul pe internet. Eu consider ca in primul rand Microsoft este de vina ca exista asa multi virusi in ziua de azi si ca se pot raspandi asa usor. Iar acum vor sa scoata pe piata un produs care sa te apere de virusi… Este la fel ca si la reclamele la software, ca primesti update-uri si bugfix-uri gratuite timp de x luni (cu accentul pus pe gratuit), si asta inca se prezinta cumparatorului ca si un beneficiu. Daca ar fi dupa mine, eu as interzice scoaterea la vanzare a unui software terminat pe jumate, netestat calumea. Daca o firma producatoare de software face o fusereala doar ca sa scoata periodic un soft nou pe piata ca sa faca din nou vanzari mai mari, atunci firma ar trebui sa si raspunda financiar in cazul in care tu (cumparatorul) ai pierderi din cauza acelui software de proasta calitate. Dar in ziua de azi clientii sunt deja asa prostiti ca ei considera si bugfix-urile un feature, si nu ca o obligatie pentru producatorii de software care vand soft-uri neterminate si netestate calumea. Mai un pic si o sa si platim si pentru bugfix-uri in viitor.