1 din 22
1
Programe pentru iPhone (ne)recomandate de macuseri!
  [ Ignoră ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05

Hai sa punem aici ce softulete gasim ca sunt misto sau nu pe iPhone.

Zicea huk si altii ca n-ar fi bun Customize.app.
Me nu-mi place Stumbler: nu face nimic in plus fata de WiFi din iPhone. Si il si banuiesc ca-mi crasuie chestii.

In schimb imi place JiveTalk, un Ajax prin care ai Yahoo Mesenger (si altele).
Alta chestie cool e Telekinesis, redenumit iPhone Remote, prin care controlezi Macul de pe iPhone.

[ Modificat: 18 Februarie 2009 01:58 AM de Administrator ]
Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 1 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Search e indispensabil. Services e tare bun cand nu vrei sa cauti prin meniuri unde sa inchizi BT sau Edge.

In rest n-am gasit nimic care sa merite pastrat. Din categoria soafte. Prostioare sunt mai multe.

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 2 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05

DropCopy!!! E de vis!

http://10base-t.com/premier.html

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 3 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05

In aceeasi ordine, iPhone Drive. Nu l-am incercat inca, o sa o fac maine cu ambele. Asta e pe bani; ai naibii, repede cer bani. Tin minte ca la soaftele de Palm tarziu si timid au inceput sa ceara bani. Dar acum au mirosit o piata mare.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 4 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05

Remote Buddy pentru iPhone/iPod Touch

http://www.iospirit.com/index.php?mode=view&obj_type=infogroup&obj_id=24&o_infogroup_objcode=infogroup-23&o1_infogroup_objcode=html-141&sid=4657131G9100f452592c56ea

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 5 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05
nevrozel - 17 Noiembrie 2007 04:52 PM

Voi v-ati instalat SummerBoard sau ceva asemanator ca sa puteti lansa programele care nu mai intra pe Home Screen? Nu aveti probleme cu ele? Adica ma gandesc ca schimba lucruri mai importante in sistem. Chiar vreau sa incerc Jivetalk, nu stiam ca exista un program cu suport Yahoo Mess.

Versiunea pentru iphone (inca) nu se poate instala.

“Point Safari on your iPhone or iPod touch to: http://iphone.beejive.com”

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 6 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

SMSD stie acum sa trimita SMSuri catre mai mult de un destinatar odata. Interfata e buna.

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 7 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

am client VNC pe iPhone!!!! pot sa controlez Powerbookul din cealalta camera!!! sa dau pauza la film pe MBP… se vede beton!!!

Derulez ecranul cu 2 degete. Zoom cu pinch! WOW!

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 8 ]
Avatar
Rank
Newbie
Din: Bucuresti
Macuser din: 12.11.07

Pentru cei care nu sunt posesori de Macuri , SendSong , poti sa pui ringtonuri din lista de musica din Ipod , fara sa fie nevoie de Itoner sau alt program

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 9 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Toate programele astea se instaleaza cu Installer dintr-un iPhone jailbreak-uit. Fie aveti Installerul instalat si nu avea sens intrebarea, fie nu aveti iPhone jailbreakuit si n-aveti ce face cu programele. Asa ca nu eu unul nu inteleg intrebarile.
Ar fi fost frumos sa ramana topicul asta unul de descoperiri si enumerari, de experiente personale si o lista curata cu programe recomandate. Dar, hey, daca exista buton de fast reply, de ce sa nu abuzam de el, nu? Click, click bla bla. Ajuta-ma ca doar am buton si pot face click!!!

Si daca tot suntem in alaska cu tractorul la arat: in ultimul episod de Boston Legal, pe Jerry il paraseste prietena parafilica, pentru un iPhone. Se spune de 3 ori in film ca iPhone e “sexy”.

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 10 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05
szlaeyer - 21 Decembrie 2007 06:17 PM

@amenono: tocmai mi-am luat un iPhone de 8 Gb 1.1.2… am instalat dropcopy si, desi sunt legat cu telefonul si cu laptopul la acelasi router wireless, nu pot sa trimit fisiere de pe iPhone catre Powerbook… si alta intrebare: cu Dropcopy pot doar sa trimit sau sa si primesc fisiere?

Si mie imi face figuri DropCopy. Trebuie sa mai testez. Atunci cand l-am instalat am trimis/primit fisiere in ambele sensuri

Alte aplicatii promitatoare:

PhotoBoard
Domino
iSnake
iBackgammon

[ Modificat: 23 Decembrie 2007 12:39 AM de amenono ]
Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 11 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05

Am luat de pe site o noua versiune beta pt iphone (beta3) si acum totul imi merge ca la inceput. Pot transfera fisiere in/din orice directie.
szlaeyer - Cand vrei sa trimiti un fisier de pe iphone, trebuie sa selectezi din fereastra cu butoanele “rescan” si “cancel”, numele calculatorului/calculatoarelor (deasupra butoanelor)!

dinoc - Nu am avut ocazia sa incerc intre iphoane.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 12 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 15.11.07

camera pro .. de pe makayama.com .. e misto ..

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 13 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 15.11.07

iSIm iar e misto

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 14 ]
RankRank
Jr. Member
Din: New Zealand
Macuser din: 29.12.06

O aplicatie geniala: http://www.modmyifone.com/forums/showthread.php?t=24641

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 15 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Eu m-am jucat cu Categories si mi-am restrans lista de icoane din springboard la 16. (am pus in screesnshot si nume sa va dati seama de ce sunt)

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
   
1 din 22
1