2 din 22
2
Programe pentru iPhone (ne)recomandate de macuseri!
  [ Ignoră ]   [ # 16 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Grotania, Bucuresti
Macuser din: 15.06.07

da e o aplicatie draguta listen, dar in sfarsit am gasit o aplicatie buna(din punctul meu de vedere, e singura aplicatie care merita instalata) un convertor pt. el; adaugati sursa de la modmyifone si o gasiti acolo

 Semnătură 

I take no joy in this, but I see no other way.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 17 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Genial program 1Password!!!!

L-am pus pe Mac, am importat aproape perfect din SplashID (programul ce il foloseam pe Palm), am apasat butonul “Sync to iPhone” si gata.
Pe iFon a aparut un bookmark si cand il accesez ia un fisier local (criptat) cu acces pe parola unde am toate informatiile.

Acum accesez toate siturile cu parola in Safari si el pune automat fise cu ce salvez eu pe aici. Cool.
Varianta free are o singura identitate si 12 formuri, dar vad ca ce am bagat eu cu mana salveaza tot pe iPhone. Deocamdata imi ajunge dar ma bate gandul sa dau 50 de dolari pe tot bundle-ul de la MacHeist.

Asta era ultimul program de care aveam nevoie pe iPhone si sufeream ca jegul de Lockbox m-a lasat sa scriu 20 de carduri si apoi a tinut minte doar 6.

[ Modificat: 11 Ianuarie 2008 02:32 AM de huk ]
 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 18 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05
llxx - 10 Ianuarie 2008 04:45 PM

O aplicatie geniala: http://www.modmyifone.com/forums/showthread.php?t=24641

Bai, curat geniala!
Ca si iEatBrainz, doar ca cu asta te poti da mare foarte finutz… smile

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 19 ]
Avatar
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 02.11.06

Listen pare să nu mai funcționeze. Inițial am primit (în locul tagului melodiei) un mesaj de Sony/Ericsson prin care mă anunțau că acest serviciu este o colaborare Sony-Gracenote și că este disponibil doar telefoanelor Sony. Acum nu se mai poate conecta la server.

 Semnătură 

bla bla bla ....

MacBook Pro, iMac, iPhone, iPod Video… True Apple sucker

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 20 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05

Ma rog, cica n-ar fi legat de Sony, zice Erica Sadun:
For now the Listen proof-of-concept is off-line. I applied to Gracenote a while ago for a developer license and have been waiting for them to respond. All further Listen development depends on the Gracenote licensing, who are probably off at CES and Macworld.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 21 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05

Intre multele si complicatele probleme postate p-aici (si care m-au ametit), pun si eu o intrebare:
Cum se poate face un screenshot in timp ce merge un film? Am incercat sa fac unul cu ScreenShot, ca sa arat pe aici ca se vad foarte bine subtitrarile, dar cand merge filmul nu apar butoanle alea.
Sunt si alte soafte?

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 22 ]
Avatar
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 11.10.05
altero - 15 Ianuarie 2008 06:18 AM

Intre multele si complicatele probleme postate p-aici (si care m-au ametit), pun si eu o intrebare:
Cum se poate face un screenshot in timp ce merge un film? Am incercat sa fac unul cu ScreenShot, ca sa arat pe aici ca se vad foarte bine subtitrarile, dar cand merge filmul nu apar butoanle alea.
Sunt si alte soafte?

Cred ca merge cu “Dock”.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 23 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05

Foarte simpatica aplicatia, dar: This works from within any app, minus the iPod and YouTube for some reason.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 24 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05
mirceahr - 11 Ianuarie 2008 08:55 PM

@huk, tu ai zis ca ai folosit programul Categories, ai avut cumva probleme cu iphone-ul,intreb pt. sunt tare curios ca aseara mi-a crapat partea de gsm de tot

Dupa mai multe ecrane de call failed si dupa ce am aflat ca sunt sunat si n-am semnal, am hotarat sa dezinstalez Categories. Problema n-a disparut asa ca am facut restore.

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 25 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Grotania, Bucuresti
Macuser din: 15.06.07

Exact asa am patit si eu, asta e, faza e ca cei care au facut categories sunt si cei care au facut customize, care in trecut a mai creat probleme.

 Semnătură 

I take no joy in this, but I see no other way.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 26 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

OMG! Locate me!
la 600m de unde sunt. Prin Vodafone cell towers!
impresionant

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 27 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

PocketGuitar e haios rau. A aparut si in installer.
Guitar Hero fans watch out!

 Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 28 ]
Avatar
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Grotania, Bucuresti
Macuser din: 15.06.07

Pt. cine are 1.1.2 si 1.1.3 , si vrea pe springboard aplicatia “contacts”  copiati cele doua fisiere atasate de mine si le copiati prin ssh in telefon.
Mergeti in /Applications/MobileAdressBook.app si copiati cele doua fisiere.
Din motive necunoscute, apple a decis ca nu este util sa ai contactele pe ecran, poate e adevarat, dar sa nu poti sa salvezi un nr. de telefon in timp ce vorbesti este aiurea, asa ca modificand .plist-ul aplicatiei ii “ziceti” sa nu o mai tina ascunsa si sa o lasa pe springboard.
Aveti grija, inainte sa copiati fisierele, copiati pe hard .plist-ul din telefon.
Nu stiu pe 1.1.1. daca merge, eu am incercat mai de mult si nu mi-a mers, poate am facut ceva gresit atunci, cine stie
Daca nu vreti/nu stiti o sa apara am inteles o automatizare a procesului in curand.

Fișiere atașate
Archive.zip  (Dimensiune Fişier 1 - Downloads: 244)
 Semnătură 

I take no joy in this, but I see no other way.

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 29 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 13.10.05

A aparut deja. In installer , facut de cei de la modmyfone , se numeste contacts | homescreen doar pentru 1.1.2 sau 1.1.3

Profil
 
  [ Ignoră ]   [ # 30 ]
Avatar
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05

Sa mai zic de softulete:

LocateMe merge foarte precis acasa (mai multe de 10 m nu greseste!), dar cand eram in Chisinau m-a pus in Lisabona… un pic cam mare marja de eroare.

RealArtist: dai cu deș‘tu pe poze si le deformezi; e funny. (de la Luca il stiu, mi l-a aratat ieri, ca si pe iPhysics).

iPhysics: trebuie sa muti o bila pe ecran, desenand diferite forme cu deș‘tu; e destept facut.

iRadio: voua va merge? Mie mi-a mers o data, la inceput, dar dupa aia Merge frate! Se aude foarte incet, trebuie dat la maxim, dar acum ascult un gezache.

Profil
 
   
2 din 22
2