2 din 3
2
Sondaj
Care este programul cu care cititi feed-uri RSS cel mai frecvent?
Mail.app (inclus in OS) 25
Vienna (free) 9
NetNewsWire (free download) 14
Opera (free) 1
Citesc feed-urile RSS in browser (incluzand Google reader) 20
Alt RSS reader 9
Total voturi: 78
Trebuie să fii un utilizator logat ca să votezi
Poll - RSS reader
  [ Ignoră ]   [ # 16 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

pai tot reeder cu subscriere de 19 dolari pe an la feed wrangler. mai astepti un pic si iese si varianta de mac.

am cautat extensiv si am renuntat la sincronizare. atata timp cat sunt in ordine cronologica, stiu intotdeauna unde am ramas…

in loc de stared, folosesc send to instapaper unde am arhiva.

Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

[ Ignoră ]   [ # 17 ]
RankRankRank
Member
Din: Iasi
Macuser din: 13.02.12

Buna intrebare Altero.
eu foloseam Gruml inainte pe os x si feeddler rss pe ios. Era o sincronizare perfecta intre ele. Acuma GRUML nu mai merge si feeddler rss nici el nu mai merge. zice ca merge cu cont facut pe bazqux.com si feedhq.org sau the oldreader.com dar nu mi am dat seama cum se pot introduce in aplicatia de ios.

Feedly nu prea imi place. Caut aplicatie de mac pentru reader si care sa faca sync si cu cea de pe iOS.

altero - 09 Iulie 2013 11:18 AM

Resuscitez topicul asta.

Stiti ca de la 1 iulie s-a inchis google reader. Prin urmare nu mai merge sincronizarea.

Voi ce mai folositi? Am incercat Feedly (extensie in Safari, app pe iOS), dar pe iOS nu se poate conecta la contul google (bug? suprasolicitare?), deci nu se sincronizeaza. In plus, parca as vrea app separat si pe OS X, si sa aiba companion pe iOS.

[ Ignoră ]   [ # 18 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timișoara
Macuser din: 01.03.07

Înainte foloseam NetNewsWire (v3) pe OS X și Reeder pe iOS. Momentan NetNewsWire (v4 beta) pe OS X. Cred că mai “scapă” din feeds, pentru că de când s-a închis Google Reader primesc cam jumătate din numărul de articole cu care eram obișnuit. Aștept să văd ce mai apare… deocamdată nu-s mulțumit.

Semnătură 

The Day Is My Enemy

[ Ignoră ]   [ # 19 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: județul Devon, UK
Macuser din: 18.10.05

Au reparat Feedly pe iOS, merge OK acum.
Dar tot as prefera o aplicatie separata pentru OS X.

[ Ignoră ]   [ # 20 ]
RankRankRank
Member

cand gasesti o aplicatie separata pentru OS X sa ne anunti grin

Si eu caut una ...

[ Ignoră ]   [ # 21 ]
RankRankRankRank
Administrator

Nu mai caut. Daca si huk a zis ca n-a gasit…
Raman la NetNewsWire (4 beta).

[ Ignoră ]   [ # 22 ]
RankRankRankRank
Administrator

PS Ar mai fi NewsBar, are si pentru iOS, se sincronizeaza, dar nu-mi place cum arata si nu-i free.

[ Ignoră ]   [ # 23 ]
RankRankRank
Member
Din: Tg.Mures
Macuser din: 11.01.08

Ati incercat careva Readkit? Are sincronizare prin Feedly ( via google account).Costa 4,49 euro. L-as lua dar inainte parca as dori ceva opinii de la cineva care l-a folosit .

Semnătură 

Publicitatea este minciuna legalizată-H.G. Wells

[ Ignoră ]   [ # 24 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 29.12.08

L-am luat eu, în urmă cu vreo două luni. Sunt foarte mulțumit.
Are sincronizare prin Feedly, poți citi articolele în Readability, fără clutter. Are și propriul RSS. Sincronizează și Pocket-ul.
După ultimul update ai la share posibilitatea de: send in Pocket, Instapaper, Readability, Pinboard, Delicious, post on Twitter, Facebook, send by Messages, email link, save to Safari reading list, save to Evernote.
O chestie faină sunt smart folderele!
Îl recomand!
Înainte de a-l cumpăra am studiat review-urile de pe blog-urile dedicate Apple.

[ Ignoră ]   [ # 25 ]
RankRankRank
Member
seva - 09 Septembrie 2013 03:01 PM

L-am luat eu, în urmă cu vreo două luni. Sunt foarte mulțumit.
Are sincronizare prin Feedly, poți citi articolele în Readability, fără clutter. Are și propriul RSS. Sincronizează și Pocket-ul.
După ultimul update ai la share posibilitatea de: send in Pocket, Instapaper, Readability, Pinboard, Delicious, post on Twitter, Facebook, send by Messages, email link, save to Safari reading list, save to Evernote.
O chestie faină sunt smart folderele!
Îl recomand!
Înainte de a-l cumpăra am studiat review-urile de pe blog-urile dedicate Apple.

Mersi mult “seva”. Atunci il cumpar si eu. Am tot asteptat o eventuala actualizare la Caffeinated in care sa implementeze si sincronizarea cu Feedly dar ....nu mai vine.
Mersi inca odata de review.

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 26 ]
RankRankRank
Member

cum functioneaza propriul rss?
Nu reusesc sa adaug blogurile in lista de feed-uri.
Da eroare

[ Ignoră ]   [ # 27 ]
RankRankRank
Member

Am reusit sa le import de pe feedly in aplicatie.
Ziceai ca face sincronizare prin Feedly… daca folosesc feedly pe iphone face sincronizare la articolele citite cand ma uit pe mac?

[ Ignoră ]   [ # 28 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 29.12.08

În ReadKit la Preferences, la Accounts, eu am pus Feedly, Pocket și Built-in RSS reader. Ce am pe contul de Feedly și pe Pocket, îmi sincronizează perfect cu aplicațiile respective de pe iPhone. Când găsesc o chestie pe net, un site, un blog etc. care are RSS și vreau să îl adaug în Readkit, aleg Feedly, dacă vreau să le am și pe telefon, sau Built-in RSS reader, dar atunci le văd doar pe Mac.

[ Ignoră ]   [ # 29 ]
RankRankRank
Member

E la reducere acum Readkit, costa 1.79 euro in loc de 4.49.Pentru doritori smile

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 30 ]
RankRankRankRank
Administrator

Reeder 2, a aparut. S-a jucat cineva cu el?

2 din 3
2