1 din 3
1
iOS 11
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj Napoca
Macuser din: 20.06.08

Acum dau jos versiunea finală.
Astept si o sa povestee ceea ce , ceea cum, etc…
Pe iPhone 6 si 7

Semnătură 

“Cel cel mai sigur semn că există viață inteligentă în Univers este că niciodată nu au încercat să ne contacteze” - Bill Watterson.

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 25.10.05

Pe 5s merge, inca, bine

Semnătură 

“If I were two-faced, would I be wearing this one?”

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

Pe 7 s-a instalat cam cu 5 minute mai repede decat pe 6

Semnătură 

“Cel cel mai sigur semn că există viață inteligentă în Univers este că niciodată nu au încercat să ne contacteze” - Bill Watterson.

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj-Napoca
Macuser din: 13.04.08

L-ai butonat? Ce impresie ti-a lasat? Ulterior o sa te rog sa spui si cum se comporta bateria.

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 21.11.11

Eu l-am butonat un pic pe iphone 7 si mi se pare ca bateria a scazut mai mult decat pe ios 10.3. In rest nu observ nicio imbunatatire vizuala sau de alta natura.
Indicatorul semanlului de baterie s-a schimbat un pic, acum aduce cu indicatorul de la telefoanele Nokia de acum 15 ani.

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

Enervat ca-ti ocupa din ecran un camp cu directorul unde esti.
Icoanele, schimbarea, etc sunt putin altfel…
Suge la greu baterie (asta pe 6, la 7 nu am acces)

Semnătură 

Ladă cu multe mere….

[ Ignoră ]   [ # 6 ]
RankRankRank
Member

Ce anume inghite bateria? Mi-aduc aminte ca in primele zile dupa ce am instalat 10 pe 6s era la fel, consuma la greu, insa ulterior si-a revenit.

[ Ignoră ]   [ # 7 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09

Instalat pe iPad mini 4, aparent all good. The new doc este acum aproape ca la OSX.

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 2 & 4 | iPad Air 10.5 Pro | iPhone 6 & 7 | Apple Watch II | aptv 2 & 4 | AirPort Express

[ Ignoră ]   [ # 8 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 21.11.11
Wiking - 20 Septembrie 2017 09:59 AM

Ce anume inghite bateria? Mi-aduc aminte ca in primele zile dupa ce am instalat 10 pe 6s era la fel, consuma la greu, insa ulterior si-a revenit.

In top consumatori apare Safari, urmat de mail.

[ Ignoră ]   [ # 9 ]
RankRankRank
Member

Si la mine apare Safari, dar pe 10.3.3. Inca ezit daca sa pun 11 sau sa astept 11.1.

[ Ignoră ]   [ # 10 ]
RankRank
Jr. Member
Din: 
Macuser din: 14.03.11

Si eu am senzatia ca se duce mai repede bateria, dar sa mai asteptam cateva zile…. l-am si butonat mai mult…. iPhone 7
Nu am gasit nimic nou fata de ce se stia, eu doar am citit despre iOS 11 pana acum… nimic spectaculos…

Semnătură 

iPhone 7 32GB

[ Ignoră ]   [ # 11 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Iasi
Macuser din: 18.10.06

Eu l-am butonat de pe la beta 7 incoace. Intr-adevar se duce bateria ma repede fata de 10.3.x. Asta pe 6s-ul meu. Pe 7-le sotiei o sa-l instalez diseara si o sa vad ce se schimba

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 12 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj-Napoca, Romania
Macuser din: 13.12.05

Pe iPhone 6S merge mai bine decat iOS 10.33. Animatiile sunt un pic mai lente, dar smooth, mai placut ochiului decat o miscare rapida, dar sacadata si impiedicata. De asemenea, este mai responsiv. Pe 10.33 uneori trebuia sa apas un element de pe ecran si de 3 ori ca sa raspunda, acum raspunde imediat, la prima atingere. In 45 de minute de ascultat Radio Guierrilla pe casti, continuu, prin “Radio Tuner”, mi-a consumat 4% din baterie. Pe IOS 10.33 imi consuma cam 10%. Per ansamblu, eu sunt multumit. Oare sunt singurul?
In schimb, pe iPad Mini 2, este mai lent si mai sacadat.

Semnătură 

You’re on a Mac. If something seems complicated, you’re doing it wrong!

 Macbook Pro 13, 2010
 iPhone 5

[ Ignoră ]   [ # 13 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

https://support.apple.com/en-us/HT208136

If your email account is hosted by Microsoft on Outlook.com or Office 365, or an Exchange Server 2016 running on Windows Server 2016, you might see this error message when you try to send an email with iOS 11: “Cannot Send Mail. The message was rejected by the server.”
Apple is working closely with Microsoft to resolve the issue and will release a fix soon in an upcoming software update.

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

[ Ignoră ]   [ # 14 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucuresti
Macuser din: 05.01.09

https://motherboard.vice.com/en_us/article/evpz7a/turn-off-wi-fi-and-bluetooth-apple-ios-11

Turning Off Wi-Fi and Bluetooth in iOS 11’s Control Center Doesn’t Actually Turn Off Wi-Fi or Bluetooth

[ Ignoră ]   [ # 15 ]
RankRankRank
Member
Din: Bucureşti
Macuser din: 29.03.06

Pe SE merge ok. N-am observat să se consume sensibil mai repede bateria.
Povestea cu WiFi-ul care se oprește din interfață, dar nu și la Settings, am observat-o și la mine.

Semnătură 

.Logare humanum est.

1 din 3
1

‹‹ iOS 11 si iPhone 6      iOS 11.0.1 ››