Supriza CES 2019, AirPlay 2 and iTunes pentru tv Samsung, LG, Sony, etc.
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09

Una din marile surprize de la CES este colaborarea Apple cu toți mari producători tv pentru suportul AirPlay 2 și iTunes. Supriza pentru ca e o schimbare radicala, nu mai ai nevoie de cutiuțe ATV, nu a fost zvonuri pe piața, nimeni nu prevedea așa ceva. Mutarea demonstrează ca Apple lucrează la greu la content și distribuirea lui prin propriile cutiuțe nu era suficientă. Persona nu pot de cât sa ma bucur ca suntem un pic mai liberi și poți sa te bucuri și in afara ecosistemului unui singur vendor.
https://www.theverge.com/2019/1/10/18176992/apple-tv-airplay-homekit-itunes-samsung-lg-sony-android-tizen-ces-2019

PS probabil unul din ultimele mele posturi, sa dai de peste 20-25 ori submit sa se publice 😛😛

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 4 & 10.5 Pro | iPhone 6 & 7 | Apple Watch IV | aptv 4K

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

https://petsymposium.org/2018/files/papers/issue4/popets-2018-0030.pdf

Despre televizorul dăștept cu Android la tine în rețea / casă / dormitor.

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRank
Member
Din: 
Macuser din: 14.12.11
Cristian Ceobanu - 11 Ianuarie 2019 12:14 PM

PS probabil unul din ultimele mele posturi, sa dai de peste 20-25 ori submit sa se publice 😛😛

Am gasit un workaround daca ii pot spune asa….scriu ce am de scris, dau copy la tot, dau submit si se goleste campul. Paste la ce am copiat anterior si submit direct, fara sa mai ating fereastra. Merge din a doua.

Semnătură 

iPad 2 - 16 GB Wifi | Apple Watch Sport 42mm
iPhone X - 64 GB
Airport Express 2nd gen| Apple TV 3rd gen
MacBook Pro 13” with touchbar

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09
Maclean - 11 Ianuarie 2019 03:07 PM

https://petsymposium.org/2018/files/papers/issue4/popets-2018-0030.pdf

Despre televizorul dăștept cu Android la tine în rețea / casă / dormitor.

Nu contest, apple face treaba buna cu propriul system si daca nu instalezi prea multe rahaturi esti safe. Stirea a fost insa mare cu extinderea suportului AirPlay2 de la sonos la aproape toaoa lumea. Asta e chiar safe, de pe device-ul tau poti face streaming pe orice. Itunes pe alte hardware asta este marele soc si denota ca apple are planuri mari pe content si nu e multimit de actuala amprenta cu ATV si vrea ca si netflix sa fie deja pe toate televizoarele.

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 4 & 10.5 Pro | iPhone 6 & 7 | Apple Watch IV | aptv 4K

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

Știrea a fost de fapt că Apple a deschis accesul Airplay2 / iTunes către cine vrea să le pună pe device-uri.
Din aceeași categorie: VLC pe Android va suporta Airplay.

Așa că o să avem de ales dintre semnificativ mai multe soluții pentru Airplay.
Sunt convins de exemplu că pentru linux / bsd o să avem ceva mai oficial și mai suportat decât shairport.
Asta mă bucură.

Soluțiile IoT comerciale în care tu ești produsul rămân la fel de nefrecventabile ca și până acum, cu sau fără suport Airplay.

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G