Cine are un Blu Ray reader extern?
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.10.05

Salut si La Multi Ani!
Am o problema: atat azi dimineata de pe Safari, cat si acum de pe Mozilla am incercat sa deschid un topic nou la sectiunea diverse, dar nu incarca nimic pe pagina forumului. Sunt pe Imac, cu High Sierra 10.13.6.

Iata mesajul (macar daca il poti posta tu pana se rezolva chesti cu postarile…)
Cu speranta ca sunt unicul cu problema (am si nr de telefon, te rog sa il lasi)

Titlu Topic:
Ajutor cu un Blu Ray reader extern

Salut,
Oare prin urbea de pe Somes, aka CLUJ, se afla cineva care m-ar putea ajuta sa copiez un disc Blu Ray pe un HD extern? Am primit de la un client niste poze sau filme (nu mi-a spus exact) din calatoria facuta in Romanica noastra, dar nu pot sa-l vad. Any idea in afara de a cumpara unul extern, care costa mult si nu-l voi mai folosi niciodata?
Daca doriti sa vorbim, iata: 0722 513 100

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

... chiar nimeni?...

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

Multumesc mult, s-a rezolvat. Si un mare thanks lui maclean!

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: București
Macuser din: 23.03.09

No bine smile

Din ciclul “nu era o Volgă, ci o bicicletă, şi nu i s-a dat, ci i s-a luat” Maclean nu a rezolvat, ci doar s-a oferit să ajute - de o manieră destul de complicată -  într-un târziu când problema era deja rezolvată.

În ce privește problema cu POST-ul, cum s-a mai zis, ⌘-A, ⌘-C, Trimite mesajul, și dacă e să n-o ia ⌘-V și Trimite până o ia, de obicei una-două încercări sunt de ajuns.

Semnătură 

Mac Mini Intel MGEN2LL/A, MC815LL/A - Sierra, MC239LL/A - ESXI 5.5, MB138LL/A Lion
Power Mac G4 M8787LL/A OpenBSD/macppc
Power Mac G5 Leopard
AppleTV2, iPhone 6+/64, iPhone 4, iPhone 2G

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

... din moment ce s-a oferit… ein man ein wort”, nu-i asa? Sa nu mai vorbim de transmiterea discului pe cai nebatute…