iPhone 6S - probleme WhatsApp dupa schimbare/revenire cartela sim
  [ Ignoră ]
Rank
Newbie
Din: Bucuresti
Macuser din: 21.10.08

Buna ziua tuturor,
Am fost in India si am folosit acolo o cartela sim locala cumparata de la un magazin specializat. WhatsApp a functionat normal cu cartela indiana. La intoarcere am inlocuit-o cu cea romaneasca dar, telefonul s-a biumacit pentru unele contacte. Multi mi-au spus ca primesc in continuare mesaje de la numarul indian iar altora nu le mai pot trimite mesaje caci nu mai sunt utilizatori de WhatsApp. Ma poate ajuta cineva? Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.
Emilian Savescu.

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRank
Member
Din: Cluj
Macuser din: 18.01.09

Nu neaparat pentru WA, ci la mai multe probleme fara explicatie se remedieaza cu avtivare/dezactivare Airplane-mode + restart.

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
Rank
Newbie

Va multumesc pentru raspuns. Intr-adevar, au aparut toate contactele pe care nu le vedeam inainte dar, am probat cu 2-3 si-mi spun ca primesc mesajele tot de la numarul indian. Cine sa mai inteleaga cum merg bitii astia!  :D

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRank
Member

A fost delogare din WA?

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
Rank
Newbie

Scuze pentru intarzierea cu care va raspund. Cand m-ati intrebat despre delogare, m-am uitat la profilul meu (WA) si am vazut ca avea inca numarul indian.L-am inlocuit si lumea imi zice ca totul e ca inainte. smile
Am vazut si cativa care nu mai apar in lista de disponibili WA dar le voi vedea, in timp, cum se va rezolva. Uite de-aia nu-mi place India! :D
Va multumesc pentru ajutor si va urez sa vi se intoarca inzecit!
Emilian Savescu

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRank
Member

Binevenit! Doar incerc sa dau mai departe ce am primit deja inainte…