AirPods version 2 released
  [ Ignoră ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Dublin, Ireland
Macuser din: 07.05.09

După nenumărate zvonuri a apărut și gen 2 cu ceva îmbunătățiri. Aștept mai multe reviewuri dar cred ca am sa iau e pereche pentru soție. Eu încă rămân la uriașele Bose quiet comfort II 😁
https://www.theverge.com/2019/3/20/18274040/apple-second-gen-airpods-wireless-charging-case-siri-h1

Semnătură 

Navighez pe net deci exist smile

MBA ‘15 | iPad mini 4 & 10.5 Pro | iPhone 6 & 7 | Apple Watch IV | aptv 4K

[ Ignoră ]   [ # 1 ]
RankRankRankRank
Sr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 23.10.06
Cristian Ceobanu - 20 Martie 2019 04:17 PM

După nenumărate zvonuri a apărut și gen 2 cu ceva îmbunătățiri. Aștept mai multe reviewuri dar cred ca am sa iau e pereche pentru soție. Eu încă rămân la uriașele Bose quiet comfort II 😁
https://www.theverge.com/2019/3/20/18274040/apple-second-gen-airpods-wireless-charging-case-siri-h1

Multumitor update…backward compatible…recomand pentru cei care nu au Airpods…eu am de doi ani si inca tine,incarcarea cu cablu la carcasa e destul de rapida,iarna asta din cauza gerului bateria tinea cam 40 de minute la casti..cat sa ascult muzica in autobuz pana la servici

Semnătură 

———————————————————-
MacBook Air 13 early 2015
AppleTV 4K Living
AppleTV 4 Dormitor
iPhone XS 64Gb
AppleWatch Series 4 44’
Apple Airpods
Apple Homepod 2 buc
AirPort Extreme AC
Airport Express 802.11N Gen.1 4 buc pentru Airplay in curte si camere
———————————————————-
Apple Home activat,termostate,lumini si senzori

[ Ignoră ]   [ # 2 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: London, UK
Macuser din: 11.10.05

Noi muncim de acasa pentru inca o luna si ne conectam des la teleconferinte pe telefon. Airpods tin 2 ore in conversatie (chiar daca tii pe mute tot timpul); poti sa le incarci rapid cate una (scoti din ureche, pui in carcasa 15 minute = 60% baterie, pui in ureche, repeti cu cealalta), dar e enervant. Dupa 2 ani de folosire, bateria tine doar 50 minute in conversatie. Asa ca am sarit imediat sa fac upgrade la AP2. Am luat fara Qi charging, ca mi se pare ca sunt bani aruncati pe fereastra: nu e ca telefonul sa-l iei tot timpul sa mai verifici ceva; daca iei ceva sunt castile nu carcasa, care poate sa stea in cablu toata ziua.

Si daca tot veni vorba de AP1, trebuie sa va zic ca cea stanga nu facea contact cum trebuie asa ca mi-au trimis imediat casca la schimb (a doua zi) cand am constatat ca sa faca la fel, asa ca mi-au trimis inlocuire si pentru carcasa (asta a rezolvat). Asa ca AP1 (a doua pereche) are acum bateria noua pentru carcasa si casca stanga. Nu stiu daca Apple chiar verifica la destinatie ca nu merge, dar e interesant ca unethical hack…

Semnătură 

MB12 early2015, mini late2018, i2, i4S, iX, Watch Nike (Series3), iPad 1, iPad Pro 9.7”,  Pencil, shuffle 4, TV4, AExtreme x2, AEBSv2, AEBS original(x2) v1(x2), Homepod (x2), iPod Hi-Fi (x3)

[ Ignoră ]   [ # 3 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

Am vazut cateva analize pentru real review mai trebuie sa mai asteptam. Dar dupa ce s-a mai racorit lumea un pic, a fost ziua si lansarea, ceva voci catalogeaza AP ca fiind versiunea 1.5 si nu 2.0 smile.

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 4 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

https://9to5mac.com/2019/03/22/jony-ive-airpods-design-gq/
Fashion-focused GQ snagged an interview with Apple’s legendary designer Jony Ive to celebrate the launch of Apple’s second-gen AirPods this week. The piece starts off tackling one major issue head-on: AirPods looked a little ridiculous to everyone before they became a cultural lightning bolt.

Semnătură 

[ Ignoră ]   [ # 5 ]
RankRankRankRank
Sr. Member

Prietenii de la WIRED UK, ușor critic, Apple failed to change the most important thing about AirPods 2:
https://www.wired.co.uk/article/apple-airpods-2

Semnătură