20 din 22
20
Probleme cu Yahoo
  [ Ignoră ]   [ # 286 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Bucharest
Macuser din: 10.12.08

FYI: http://help.yahoo.com/kb/index?y=PROD_ACCT&page=content&id=SLN3073&actp=lorax&locale=en_HK

Semnătură 

—-
MacBook Air 13” - (Mid 2012) - 2GHz Core i7 - 8GB DDR3 - 256GB SSD - MacOS X Yosemite
MacBook Pro 13” - (Mid 2009) - 2,26GHz Unibody - 8GB DDR3 - Intel SSD 330 Series, 180GB - MacOS X maveriks
MacBook Air - 1,6GHz - 2GB DDR2 - MacOS X Lion

mini iPad WiFi+Cellular - 32GB
mini iPad WiFi+Cellular - 16GB

iPhone 5S -16GB (Neverlocked)
iPhone 4 - 32GB (Neverlocked)

[ Ignoră ]   [ # 287 ]
Rank
Newbie
Din: Bucuresti
Macuser din: 21.02.09

nice, ce e frumos e ca acum 1 sapt am reusit sa vad in Y mess numele setate ale contactelor, pana la urma e vorba de sincronizarea cu serverul lor mirific, acolo unde-s setate numele, multam de info smile , e bine de stiut

bless!

Semnătură 

never give up

[ Ignoră ]   [ # 288 ]
RankRank
Jr. Member
Macuser din: 16.02.12

Si eu am incercat si nu a mers :(

Semnătură 

 MacBook Pro 8,1  iPad 2  Airport Express  iPhone 5 16GB iOS 6.2.1  iPhone 4 32GB iOS 6.2.1  iPhone 3G 8GB iOS 4.2.1  iPod Shuffle 2GB (6th Generation) 

[ Ignoră ]   [ # 289 ]
Rank
Newbie
Macuser din: 21.02.09

E, atunci inapoi la Adium, hai ca nu e chiar asa rau, e ok, pana la urma e mai dragut si la fel smile Daca ar avea si caseta de cautare contacte de la mesaj nou putin mai avansata, ar fi perfect.

Semnătură 

never give up

[ Ignoră ]   [ # 290 ]
RankRankRankRank
Administrator
Din: bucurești
Macuser din: 11.10.05

de ce nu incercați să spuneți ce doriți aici: Report a bug / request a feature?
wink

[ Ignoră ]   [ # 291 ]
Rank
Newbie
Din: 
Macuser din: 29.04.12

tot am incercat sa trimit cate ceva (poze, muzica etc.) pe messenger si nu reusesc ...ma poate ajuta cineva va rog ?

[ Ignoră ]   [ # 292 ]
RankRankRank
Member
Din: Arad
Macuser din: 31.01.12
doro - 06 Iunie 2012 07:08 PM

tot am incercat sa trimit cate ceva (poze, muzica etc.) pe messenger si nu reusesc ...ma poate ajuta cineva va rog ?

Mai exact ce anume nu reusesti ? Nu se trimit ? Da erori ? Nu vede persoana respectiva ceea ce-i trimiti ? Si mie mi se mai intampla cu unele contacte, sa nu-i apara ceea ce vreau sa-i trimit.

Semnătură 

 MacBookPro 13” Late 2011
 Iphone 6

[ Ignoră ]   [ # 293 ]
Rank
Newbie
Din: 

exact, nu vede ce ii trimt

[ Ignoră ]   [ # 294 ]
RankRankRankRank
Administrator

se întâmplă doar la o persoană sau e valabil pentru oricine din lista ta?

[ Ignoră ]   [ # 295 ]
Rank
Newbie
Din: 

doar la anumite persoane

[ Ignoră ]   [ # 296 ]
RankRankRankRank
Administrator

după cum ai citit în topicul ăsta, unii provideri de net blochează unele porturi…
nu cumva sunt toți la acel furnizor cu probleme?
că sigur nu e de la tine, dacă la alte persoane poți trimite

[ Ignoră ]   [ # 297 ]
Rank
Newbie
Din: 

era o retea dintr-un campus :D

[ Ignoră ]   [ # 298 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 19.07.11

Salut! Am si eu o problema cu Messengerul de la Yahoo. Azi eram logat si am pus laptopul pe sleep (am inchis capacul). Deobicei nu fac asa, intai dau sign out. Cand il deschid nu mai vrea sa se conecteze. Dau sign in si acolo ramane, “Signing in…”. Imi arata ce contacte intra sau ies de pe messenger (id-ul lor, nu numele setat de mine) dar lista nu apare, ramane la signing in. Am scris de pe alt id si mi-a aparut fereastra, am putut sa vorbesc dar nu apare lista de messenger. Am incercat cu alt id, se logheaza fara probleme. Am intrat de pe telefon sau de pe ichat cu id-ul meu si totul merge ok. L-am reinstalat, am sters cache-ul si nimic.

Ma puteti ajuta si pe mine?

Multumesc!

Semnătură 

MacBook Pro 2011: Intel Core i5 2.3; 4GB 1333MHz; 320GB 5400-rpm; Intel HD Graphics 3000.

[ Ignoră ]   [ # 299 ]
RankRank
Jr. Member
Din: Timisoara
Macuser din: 19.07.11
Alexander18 - 03 Iulie 2012 04:08 PM

Salut! Am si eu o problema cu Messengerul de la Yahoo. Azi eram logat si am pus laptopul pe sleep (am inchis capacul). Deobicei nu fac asa, intai dau sign out. Cand il deschid nu mai vrea sa se conecteze. Dau sign in si acolo ramane, “Signing in…”. Imi arata ce contacte intra sau ies de pe messenger (id-ul lor, nu numele setat de mine) dar lista nu apare, ramane la signing in. Am scris de pe alt id si mi-a aparut fereastra, am putut sa vorbesc dar nu apare lista de messenger. Am incercat cu alt id, se logheaza fara probleme. Am intrat de pe telefon sau de pe ichat cu id-ul meu si totul merge ok. L-am reinstalat, am sters cache-ul si nimic.

Ma puteti ajuta si pe mine?

Multumesc!

LE: Si-a revenit de la sine.

Semnătură 

MacBook Pro 2011: Intel Core i5 2.3; 4GB 1333MHz; 320GB 5400-rpm; Intel HD Graphics 3000.

[ Ignoră ]   [ # 300 ]
RankRankRank
Member
Macuser din: 19.01.07

Buna dimineata,
De ieri seara am o problema cu Yahoo Messenger pe Macbook pro,sistem Snow Leopard,in sensul ca nu se logheaza,orice i-as face.Daca pun parola gresita,ma atentioneaza ca nu este parola corecta,pun parola corecta si sta ore in sir cu rotita care se invarte si tot nu se logheaza.Am incercat cu alt cont ,acela merge fara probleme.Contul care nu se logheaza pe Macbook,poate fi logat pe un PC fara probleme.

Am cautat pe google insa nu am gasit nimic concret iar cei de la Yahoo nu mai ofer suport pentru messengerul de mac.

Daca stiti vreun trick,please help.

Semnătură 

Macbook Pro 13”

20 din 22
20